GKS Katowice powalczy o awans! Ważne zwycięstwo na boisku innego kandydata

Data dodania: 25-03-2018 21:06

W jedynym rozegranym w zaplanowanym terminie meczu Nice I ligi mająca ekstraklasowe aspiracje Odra Opole uległa u siebie GKS Katowice. Gospodarze wiosną jeszcze nie wygrali, a GKS wygał drugi mecz z dwóch rozegranych i doszusował do czołówki.

Mecz 23. kolejki Nice I ligi
ODRA OPOLE - GKS KATOWICE 1:2
Jakub Habusta 35 - Mateusz Kamiński 39, Adrian Błąd 77
Odra: 1. Tobiasz Weinzettel - 8. Rafał Brusiło, 3. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk - 9. Tomáš Mikinič, 17. Jakub Habusta, 98. Mateusz Czyżycki (23. 30. Filip Żagiel), 5. Rafał Niziołek (81. 15. David Ledecký), 88. Marcin Wodecki (73. 14. Sebastian Bonecki) - 20. Szymon Skrzypczak
Katowice: 1. Mateusz Abramowicz - 22. Tomasz Mokwa, 27. Mateusz Kamiński, 4. Lukas Klemenz, 8. Mateusz Mączyński - 29. Wojciech Słomka, 55. Bartłomiej Poczobut, 35. Łukasz Zejdler (90. 6. Bartłomiej Kalinkowski), 17. Andreja Prokić, 20. Adrian Błąd (81. 77. Kamil Słaby) - 24. Wojciech Kędziora (86. 7. Grzegorz Goncerz)
Żółte kartki: Cverna, Skrzypczak, Bonecki - Słomka, Mączyński, Prokić

W Katowicach od 2005 roku czekają na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. I od lat coś staje na przeszkodzie, by GKS wrócił do elity. W tym sezonie też nie będzie łatwo, ale ekipa Jacka Paszulewicza zaczęła bardzo dobrze. W dwóch rozegranych meczach pokonała wyżej notowane po jesieni zespoły - Rakowa Częstochowa i teraz Odrę Opole.

Na boisku beniaminka najpierw cieszyli się gospodarze. W 35. minucie Jakub Habusta przytomnie zachował się w polu karnym po tym, jak piłka odbiła się od przeciwnika i poprzeczki. Piłkarz Odry strzałem głową dał prowadzenie miejscowym.

Kibice Odry nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 39. minucie grający bardzo dobrze Adrian Błąd dośrodkował w pole karne, a Mateusz Kamiński uderzył głową tam, gdzie chciał i było 1:1.

Po przerwie GKS zaatakował z impetem. Centymetrów zabrakło, by Lukas Klemenz na gola zamienił dośrodkowanie Łukasza Zejdlera. Katowiczenie przeważali, Jacek Paszulewicz nie zmieniał składu i to się opłaciło. W 77. minucie Adrian Błąd pomknął przez pół boiska i strzelił zza pola karnego, dając GKS prowadzeni!

Katowiczanie po tym zwycięstwie awansowali na 5. pozycję i do 4. Odry Opole - która rozegrała jeden mecz więcej - traci punkt. Jest też o 2 oczka za Chojniczanką, ale ta z kolei ma jeden mecz rozegrany mniej niż GKS. Tyle samo spotkań zagrała 2. w stawce Stal Mielec.

Kędziora: Przyjechałem tu walczyć o mundial

Jozak odesłał Kucharczyka do drużyny rezerw Legii!

Futbol.pl, źr. foto: GKS Katowice (Twitter)