Kolejna asysta Mateusza Klicha! To już piąta w tym sezonie Premier League

Data dodania: 29-12-2020 20:45

We wtorkowym meczu 16. kolejki angielskiej Premier League Leeds United pokonało na wyjeździe 5:0 (4:0) West Bromwich Albion. Mateusz Klich wyszedł w podstawowym składzie popularnych "Pawi" i zaliczył asystę, a Kamil Grosicki w ogóle nie pojawił się na murawie w zespole "The Baggies", ale był na ławce rezerwowych.

Pierwsza bramka padła w 9. minucie. Był to gol samobójczy, a jego autorem został Romaine Sawyers. W 31. minucie wynik podwyższył Ezgjan Alioski. Potem kolejną bramkę strzelił Jack Harrison po asyście Patricka Bamforda. Wydawało się, że do przerwy wynik się już nie zmieni, ale "Pawie" strzelili czwartego gola. Na listę strzelców wpisał się Rodrigo. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Mateusz Klich. Dla Polaka była to piąta asysta w tym sezonie w angielskiej ekstraklasie. W 72. minucie ekipę "West Brom" dobił Raphinha. Asystował mu Stuart Dallas.

Mecz 16. kolejki angielskiej Premier League

WEST BROMWICH ALBION - LEEDS UNITED 0:5

Bramki: 9 Romaine Sawyers (sam), 31 Ezgjan Alioski, 36 Jack Harrison, 40 Rodrigo, 72 Raphinha