Triumf Barcelony w Bilbao, chociaż zaczęło się bardzo źle. Pedri i Messi poprowadzili Blaugranę do zwycięstwa (VIDEO)

Data dodania: 06-01-2021 23:15

Źle zaczęło się spotkanie z Athletic w Bilbao dla FC Barcelona. Finał był jednak satysfakcjonujący, bo Duma Katalonii wygrała zaległy mecz z 2. kolejki.

Athletic objął prowadzenie w 3. minucie, gdy gospodarze ruszyli z kontrą, Raul Garcia zagrał piłkę do Inakiego Williamsa, ten w polu karnym ograł jeszcze Lengleta i pokonał Ter Stegena.

Barcelona ruszyła podrażniona do ataków i Unai Simon musiał zmierzyć się ze strzałami Desta i Dembele. Poradził sobie, ale skapitulował w 14. minucie po główce Pedriego. Utalentowany piłkarz wykorzystał dogranie De Jonga.

Ten sam Pedri przyczynił się do gola na 2:1 w 38. minucie. Młodzian piętą zagrał do Leo Messiego, a ten trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:1, ale strzała Griezmanna obronił Simon, a Messi przestrzelił.

Po zmianie stron Messi trafił na 3:1, ale był na spalonym i gol nie został uznany. Po chwili Argentyńczyk ostemplował jeszcze słupek. Na gola numer 2 w Bilbao tego wieczoru LM10 czekał do 62. minuty. Podwyższył na 3:1, a w 72. minucie mógł mieć hat-tricka, lecz ponownie trafił w słupek.

W końcówce Iker Muniain ładnym strzałem zmniejszył jeszcze rozmiary porażki Athletic, bo na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i pomysłu.

Barcelona po odrobieniu zaległości ma na koncie 31 punktów i jest na 3. pozycji. Do Realu, który ma tyle samo spotkań na koncie, traci 5 oczek, a do liderującego Atletico (dwa mecze mniej) traci 7 punktów.