Bednarek zadebiutował w Premier League i... pokonał bramkarza Chelsea! (VIDEO)

Data dodania: 14-04-2018 16:18

Wprawdzie ostatecznie Chelsea pokonała na wyjeździe Southampton 3:2 w 34 kolejce Premier League, ale i tak Jan Bednarek może być zadowolony z dzisiejszego spotkania. Polak zadebiutował w Premier League, wychodząc w podstawowym składzie, a po godzinie gry zdobył bramkę przeciwko aktualnemu mistrzowi Anglii.

34 kolejka Premier League sezonu 2017/2018
SOUTHAMPTON - CHELSEA LONDON 2:3
Tadic 21, Bednarek 60 - Giroud 70, 78, Hazard 75

W 22 minucie walczący o każdy punkt potrzebny do utrzymania gospodarze objęli prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził Ryan Bertrand, który idealnie dograł piłkę pod bramkę do Duszana Tadicia, a ten trafił z bliska do siatki.

Polskich kibiców bardziej interesowało to, co wydarzyło się kwadrans po pierwszej połowie. Do piłki zagrywane z rzutu wolnego przez Jamesa Warda-Prowsa doszedł Bednarek i plasowanym strzałem bez przyjęcia pokonał Courtoisa.

Niestety dla gospodarzy, następne minuty należały do Chelsea, która odrobiła straty, a później zgarnęła komplet punktów. Wszystko za sprawą dwóch trafień Giroud, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniach w polu karnym gospodarzy, oraz uderzeniu z powietrza w wykonaniu Hazarda. Dla Stoke była to już 15 porażka w sezonie i do bezpiecznego miejsca w walce o utrzymanie brakuje im pięć punktów, na cztery kolejki do końca.