Lewandowski wszedł z ławki i zdobył swoją 27. bramkę w sezonie Bundesligi!

Data dodania: 14-04-2018 20:25

Robert Lewandowski zaczął mecz z Borussią Moenchengladbach na ławce rezerwowych. Polak odpoczywał po trudnym fizycznie boju ćwierćfinałowym z Sevilla FC. W końcu jednak Jupp Heynckes wpuścił Lewego na zrezygnowane, bo przegrywające 1:4 Zebry, i polski snajper ustalił wynik na 5:1 dla Bayernu.

Lewandowski wszedł na boisko w 69. minucie. Kilka sekund wcześniej piłkę do siatki na 4:1 skierował David Alaba.

Polski snajper 13 minut po wejściu na murawę wykorzystał swoją szansę. Dostał piłkę po dośrodkowaniu Kimmicha - piłka przeszła nad obrońcami - przyjął futbolówkę i spokojnie strzelił do siatki z 5 metrów. Dla Lewandowskiego to gol numer 27 w sezonie. Drugi w klasyfikacji strzelców Kevin Volland ma na koncie... 14 bramek.

Lewandowskiego w pierwszym składzie na mecz z Borussią M-G zastąpił Sandro Wagner. Reprezentant Niemiec wykorzystał swoją szansę, bo w 37. minucie wyrównał - goście prowadzili od 9. minuty i strzału Drmicia - na 1:1 z podania Thomasa Muellera, a w 41. minucie ten sam duet dał Bayernowi prowadzenie. 6 minut po przerwie na 3:1 trafił Alcantara.

Bayern po 30 z 34 kolejek jest pewny mistrzostwa. Przewaga nad drugim Schalke 04 wynosi 23 punkty.

Bednarek zadebiutował w Premier League i... pokonał bramkarza Chelsea! (VIDEO)

Fernando Torres może zagrać w MLS. Wspólnie z Nemanją Nikoliciem!

Futbol.pl, źr. foto: Bayern (Twitter)