Dwa trafienia Buksy robią różnicę w starciu z Termalicą!

Data dodania: 15-04-2018 17:29

Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Termalice 2:0 w 31 kolejce Lotto Ekstraklasy. Dwa trafienia dla gospodarzy zdobył Adam Buksa.

31 kolejka Lotto Ekstraklasy sezonu 2017/2018
POGOŃ SZCZECIN - BRUK-BET TERMALICA 2:0
Buksa 51, 55
Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew (76, 8. Dawid Błanik), 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas, 4. Jakub Piotrowski (77, 93. Łukasz Zwoliński), 9. Adam Frączczak - 18. Adam Buksa (85, 13. Morten Rasmussen).
Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 17. Bartosz Szeliga, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 6. Rafał Grzelak - 7. Roman Gergel, 28. Łukasz Piątek (65, 19. Dávid Guba), 5. Vlastimir Jovanović, 10. Samuel Štefánik (23, 80. Gabriel Iancu), 20. Szymon Pawłowski - 21. Vladislavs Gutkovskis (79, 18. Bartosz Śpiączka).
Żółta kartka: Grzelak.
Sędziował: Bartosz Frankowski

Obie ekipy w sezonie zasadniczym nie spisywały się najlepiej i finalnie znalazły się w grupie spadkowej. Dzisiejsze starcie mogło oddalić którąś z ekip od strefy spadkowej.

Po kwadransie gry Gergel kapitalnie złożył się do strzału z woleja, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Załuska. W odpowiedzi Nunes miał bardzo dużo miejsca w polu karnym Bruk-Betu. Zdecydował się strzał, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką Treli.

Dużo więcej działo się po przerwie, w której zobaczyliśmy dwa trafienia. Oba w wykonaniu tego samego napastnika. Najpierw Buksa wykorzystał dośrodkowanie Drygasa w pole karne i strzałem głową pokonał Trelę. Zaledwie parę minut później otrzymał dośrodkowanie od Rapy i piłka ponownie zatrzepotała w siatce gości.

Termalica mimo słabszej gry stworzyła sobie okazję do zmniejszenia strat. Śpiączka próbował sprytnego uderzenia z bliska, ale piłka poleciała nad poprzeczką bramki Załuski.