Trafienie Wilczka wyprowadza Brondby na fotel lidera!

Data dodania: 15-04-2018 18:07

Kamil Wilczek strzelił gola dla Brondby w meczu 29. kolejki grupy mistrzowskiej duńskiej Superligi, w którym jego drużyna wygrała u siebie 2:1 z FC Kopenhaga. To już dziewiąta bramka polskiego napastnika w tegorocznych rozgrywkach.

29 kolejka Superligi sezonu 2017/2018
BRONDBY IF - FC KOPENHAGA 2:1
Wilczek 76, Mukhtar 90 - Ankersen 21

Spotkanie było kluczowe pod względem losów mistrzowskiego tytułu. Drużyna Polaka mogła dzięki wygranej objąć prowadzenie w grupie mistrzowskiej. Warunkiem była wygrana i korzystny rezultat trwającego starcia Midtjylland - Nordsjaelland.

Pierwsza połowa należała do gości. Z samej gry to nie wynikało, ale po akcji Falka i dograniu w pole karne prowadzenie objęła FC Kopenhaga, po tym, jak do siatki wpakował piłkę Ankersen. Na szczęście dla gospodarzy wynik w drugiej połowie wyrównał Wilczek, wykorzystując dogranie Pukki. O wyniku zaważyła akcja z 90 minuty, którą skutecznie wykończył Mukhtar.

Przyszedł Stokowiec, odchodzi Gerson. Lechia pozbyła się byłego stopera rezerw Atletico Madryt