Pewny triumf Realu w La Lidze. Isco strzela byłemu klubowi!

Dodał: Łukasz Sawicki
Data dodania: 15-04-2018 22:55

Real Madryt pokonał na wyjeździe Malagę 2:1 w meczu 32. serii spotkań La Ligi. Podopieczni Zidane'a zainkasowali spokojne trzy punkty, mimo braku kilku podstawowych zawodników. Bramkę na stadonie, na którym jeszcze do niedawna występował zdobył Isco Alarcon.

Mecz 32. kolejki La Liga sezonu 2017/2018
MALAGA C.F. - REAL MADRYT 1:2
Rolan 90+3 - Isco 29, Casemiro 63

Po niezwykle emocjonującym, wygranym meczu z Juventusem w ćwierćfinale Champions League Real wrócił do ligowej rzeczywistości, która jednak jest dla Królewskich dużo bardziej szara, niż rozgrywki europejskie. O tytule mistrzowskim w stołecznych biurach zapomniano już w grudniu, a i o drugie miejsce w La Lidze wcale nie będzie łatwo. Przyjeżdżając na La Rosaledę w Maladze podopieczni Zidane'a chcieli wykorzystać wczorajszą porażkę Valencii z Barceloną i wskoczyć z powrotem na ligowe podium kosztem Nietoperzy. Gospodarze dzisiejszego starcia w bieżącej kampanii spisują się bardzo słabo, zajmując ostatnią lokatę w tabeli, ale ostatnie wyniki Andaluzyjczyków ( zwycięstwo z Villareal i remis z Celtą) zdają się sugerować, że chcą oni pożegnać się z Primerą w godny sposób. W poprzedniej rundzie podopieczni Gonzaleza byli w stanie strzelić na Bernabeu aż dwie bramki, a zwycięsstwo stołecznym zapewnił dopiero w ostatnim fragmencie meczu Cristiano Ronaldo.

Los Blancos wybiegli na murawę stadionu w Maladze bez Cristiano Ronaldo, Garetha Bale'a, czy Luki Modricia, którym Zidane dał odpocząć, ale zmiany w składzie nie wpłynęły znacząco na poziom ich gry. Pierwsze skrzypce wśród gości grał były piłkarz Malagi, a więc Isco, bardzo często goszcząc w polu karnym gospodarzy. To właśnie Andaluzyjczyk strzelił jedynego w tej części gry gola, kapitalnie przymierzając z rzutu wolnego w 29. minucie. Piłkarze Malagi długimi fragmentami stanowili tylko tło dla Królewskich, ale mimo tego mogli i powinni schodzić na przerwę z remisem. W 44. minucie fatalną stratę na własnej połowie zaliczył Casemiro, ale korzystający z jego pomyłki Iturra musiał uznać wyższość Navasa w sytuacji sam na sam!

Druga połowa pojedynku przebiegła pod kontrolą piłkarzy Realu, którzy mając na uwadze środowy mecz z Atlheticiem nie forsowali nadmiernie tempa gry. W 63. minucie prowadzenie gości podwyższył Casemiro z najbliższej odległości wykańczając znakomitą akcję zespołową swojej drużyny. W ostatnich sekundach meczu honorowe trafienie dla malagijczyków zaliczył Rolan, korzystając z koszmarnego błedu, jaki w swoim polu karnym popełnił Jesus Vallejo.

Po 32. serii spotkań stołeczni wrócili na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do będącego tuż nad nimi Atletico tracą 4 "oczka".Natomiast piłkarze z Andaluzji już coraz wyraźniej spoglądają w stronę Segunda Division.

Juventus wysoko pokonuje Sampdorię i powiększa przewagę nad Napoli!

Teodorczyk zdobywa zwycięskie trafienie z liderem Jupiler League!