Gonitwa West Bromwich opłaciła się! Nadal są szanse na utrzymanie w Premier League!

Data dodania: 21-04-2018 16:07

West Bromwich Albion zremisował na własnym stadionie z FC Liverpool 2:2 w 35 kolejce Premier League. Gospodarze odrobili dwubramkową stratę w zaledwie 9 minut. Niestety cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Grzegorz Krychowiak.

35 kolejka Premier League sezonu 2017/2018
WEST BROMWICH ALBION - LIVERPOOL FC 2:2
Livermore 79. Rondon 88 - Ings 4, Salah 72

Walczący o ligowe podium Liverpool zaczął spotkanie od mocnego uderzenia. Lewym skrzydłem pojedynek 1 na 1 z obrońcą wygrał Mane. Piłka powędrowała w pole karne, gdzie z zamieszania skorzystał Ings, pakując piłkę do siatki z kilku metrów.

Sytuacja dla gości rozwinęła się jeszcze korzystniej, ponieważ potrafili podwyższyć wynik spotkania. W 72 minucie Oxlade-Chamberlain ruszył pod samo pole karne i zagrał prostopadłą piłkę do Salaha. Ten zobaczył, jak ustawiony jest bramkarz i przeniósł nad nim piłkę. Futbolówka wpadła do bramki ku uciesze kibiców Liverpoolu.

Gospodarze rozpaczliwie potrzebowali punktów do utrzymania w lidze, dlatego ruszyli do odrabiania strat. Pomógł w tym stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę kontaktową zdobył Livermore.

Gdy wydawało się, że trzy punkty powędrują do Liverpoolu, WBA otrzymało rzut wolny z lewej strony boiska. Dośrodkowanie Brunta powędrowało na krótki słupek, gdzie idealnie w tempo wbiegł Rondon i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 2:2.

Był kandydatem do poprowadzenia Legii po zwolnieniu Magiery. Nie wyszło. Teraz przejmie rządy przy Ł3?

Legia szuka trenera. Kandydatami były piłkarz Bayernu Monachium i Ukrainiec, który dotarł z Dnipro do finału Ligi Europy