Polskie trio nie pomogło! Lazio niszczy Sampdorię!

Dodał: Łukasz Sawicki
Data dodania: 22-04-2018 17:00

Piłkarze Lazio potwierdzają, że do końca będą bić się o podium Serie A! W dzisiejszym meczu 34. kolejki z Sampdorią rozbili genuńczyków 4:1. Szansę gry otrzymało polskie trio Sampy, ale na Olimpico grała dzisiaj tylko jedna drużyna...

Mecz 34. kolejki Serie A sezonu 2017/2018
LAZIO RZYM - SAMPDORIA GENUA 4:1
Milinković-Savić 32, De Vrij 43, Immobile 85, 89

Pierwsze 45 minut spotkania na Stadio Olimpico upłynęło pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy. Podopieczni Simone Inzaghiego od początku spotkania nie ustawali w atakach, szukając okazji na objęcie prowadzenia, ale w ich poczynaniach brakowało dokładności. Rzymianie osiągnęli jednak swój cel w ostatnich 20. minutach pierwszej odsłony Najpierw w 32. minucie bramkarza gości zmusił do kapitualacji Milinković-Savić, a jedenaście minut później prowadzenie rzymian podwyższył De Vrij, celną główką finalizując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Felipe Andersona. Od pierwszych minut w barwach Sampdorii zagrał Bartosz Bereszyński, ale podobnie jak reszta jego kolegów nie był on w stanie zatrzymać rozpędzonego Lazio.

Po przerwie na boisku pojawił się Dawid Kownacki, ale jego wejście w żaden sposób nie odmieniło losów spotkania. W dalszym ciągu stroną dominującą byli piłkarze Lazio, którzy nie zamierzali spuszczać z tonu i zadowolić się dwubramkowym zwycięstwem. W ostatnich minutach spotkania o swoim kunszcie strzeleckim dał znać najlepszy snajper Serie A, a więc Ciro Immobile. Napastnik gospodarzy "ukłuł" gości dwukrotnie, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu. W 66. minucie szanse zaprezentowania się na boisku  otrzymał Karol Linetty, ale podobnie jak cały zespół z Genui nie mógl dzisiaj przeciwstawić się sile rzymian.

Dzięki zwycięstwu Lazio zrównało się w tabeli z Romą i to właśnie te zespoły stoczą między sobą walkę o trzecie miejsce w Serie A. Sampdoria zajmuje ósmą lokatę, ze stratą trzech punktów do AC Milan.

Dzieje się! Robert Lewandowski ogłosił swój plan na przyszłość!