Dawid Kownacki z golem w meczu 2. Bundesligi. Polak zdobył kluczową bramkę

Data dodania: 16-01-2021 16:08

Dawid Kownacki strzelił gola w meczu Fortuny Duesseldorf z Erzgebirge Aue na wyjeździe w 16. kolejce 2. Bundesligi. To trzeci gol Polaka w sezonie.

Kownacki wyszedł w pierwszym składzie Fortuny i w 24. minucie zdobył bramkę na 1:0. Skromne prowadzenie gości utrzymało się do samej końcówki. Dopiero w 82. minucie goście podwyższyli je na 2:0, a w 89. minucie padł trzeci gol ustalający wynik na 3:0.

Kownacki zagrał do 70. minuty. Adam Bodzek wszedł na murawę w 86. minucie, zmieniając autora drugiej bramki Kenana Karamana, Jakub Piotrowski znalazł się poza kadrą.

Fortuna jest w tabeli 2. Bundesligi na 2. miejscu z dorobkiem 30 punktów.