Bundesliga. Borussia Dortmund tylko zremisowała z Mainz

Data dodania: 16-01-2021 18:31

W sobotnim meczu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała na Signal Iduna Park 1:1 (0:0) z Mainz 05.

Już w 2. minucie "Die Borussen" mogli wyjść na prowadzenie. Ekipa z Dortmundu zrobiła bardzo ciekawą akcję, a na koniec piłkę do siatki wpakował Erling Haaland. Sędzia jednak nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się spalonego u jednego z zawodników. Na pozycji spalonej był Thomas Meunier.

Pierwszy gol padł w 57. minucie. Bramkę zdobyli goście. Autorem gola został Levin Mete Oztunali. Mainz wyprowadziło kontrę, a Oztunali z daleka kapitalnie uderzył na bramkę nie dając żadnych szans Romanowi Buerkiemu.

W 73. minucie do wyrównania doprowadzili gospodarze. Zza pola karnego mocno strzelił Meunier. W tej sytuacji bramkarz gości nie miał nic do gadania. Klub z Zagłębia Ruhry mógł wygrać, ale w 75. minucie karnego zmarnował Marco Reus.

Łukasz Piszczek nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.