Legia Warszawa nie odpuści w sprawie Niezgody. Będzie odwołanie

Data dodania: 23-04-2018 13:49

Legia Warszawa postanowiła odwołać się od kartki, którą Jarosław Niezgoda otrzymał w meczu z Wisłą Kraków. Snajper mistrzów Polski wyleciał z boiska w 62. minucie meczu po obejrzeniu drugiego żółtego kartonika. Legia nie zgadza się z decyzją arbitra Marusza Złotka.

Niezgoda w 61. minucie spotkania przy Reymonta 22 pędził na bramkę Wisły. Próbował go zatrzymać wślizgiem Marcin Wasilewski. Po wejściu doświadczonego stopera Niezgoda upadł na murawę. Sędzia Złotek ocenił, że do kontaktu nie doszło, a napastnik Legii symulował i pokazał mu żółtą kartkę. W sytuacji, gdy Niezgoda w pierwszej połowie został już upomniany kartonikiem za faul na Haliloviciu, oznaczało to czerwoną kartkę. Legia przez 30 minut musiała grać w osłabieniu, ale mimo tego obroniła prowadzenie 1:0 i wygrała.

Powtórki starcia Niezgody z Wasilewskim wyraźnie pokazują jednak, że kontakt między zawodnikami był. Dlatego Legia odwoła się, jak informuje serwis Legia.net, od kartki napastnika.

Co ciekawe sędzia Złotek w sytuacji Niezgody nie mógł skorzystać z systemu VAR. "Może to zrobić w przypadku rzutu karnego bądź bezpośredniej czerwonej kartki" - przypomina Legia.net.

Dla Niezgody były to dwie pierwsze żółte kartki w sezonie. Ewentualne anulowanie jednego z kartoników jest o tyle ważne, że po czterech żółtych kartkach w sezonie piłkarz musi odbyć przymusową jednomeczową dyskwalifikację.

Skandal po meczu Wisły z Legią. Najbardziej ucierpiał Aleksandar Vuković (VIDEO)

Piłkarz Wisły Kraków blisko Lecha Poznań. ,,Na 99 procent zagra w Kolejorzu"