Ekipa Łukasza Szukały z awansem do Super Lig. Adam Stachowiak z kolegami zagra w barażach

Data dodania: 28-04-2018 19:21

Łukasz Szukała może zagrać w przyszłym sezonie w tureckiej Super Lig. Jego Ankaragucu wygrało 3:0 z Manisasporem w 33. kolejce II ligi tureckiej i przy dwóch innych wynikach zapewniło sobie awans do elity. Baraże czekają ekipę Adama Stachowiaka.

Ankaragucu wygrało 3:0 w przedostatniej kolejce i na jeden mecz przed końcem sezonu zajmuje 2. miejsce z 4 punktami przewagi nad rywalem z 3. lokaty. Awans ma więc już pewny.

Stało się tak nie tylko dzięki wygranej z Manisasporem, ale też po porażce Umraniyesporu z Rizesporem oraz remisie Bolusporu z Eskisehirsporem.

Łukasz Szukała, który do Ankaragucu, trafił we wrześniu, przesiedział mecz na ławce rezerwowych. W całym sezonie polski stoper zagrał w lidze tylko 188 minut w 4 meczach i nie wiadomo, czy zostanie na kolejny sezon w tureckim klubie.

90 minut zagrał za to Adam Stachowiak. Polski bramkarz wystąpił w przegranym 0:1 meczu Gazisehir Gaziantep z Baliksesirsporem. Mimo porażki ekipa Stachowiaka na pewno znajdzie się w gronie 4 drużyn, które zagrają w barażach o awans do tureckiej Super Lig. W barażach zagrają trzecia drużyna ligi z szóstą i czwarta z piątą. Zwycięzcy dwumeczów zmierzą się w finale o awans do tureckiej ekstraklasy.

Błaszczykowski wraca do gry, a Bayern pewnie pokonuje Frankfurt!