To już 22! Lewandowski bardziej niż ucieka rywalom, goni legendarny rekord (VIDEO)

Data dodania: 20-01-2021 22:02
To już 22! Lewandowski bardziej niż ucieka rywalom, goni legendarny rekord  (VIDEO)

Robert Lewandowski znowu trafił w Bundeslidze. I znowu spokojnie wykorzystał rzut karny. Polak trafił na 1:0 w wyjazdowym meczu z FC Augsburg.

Lewandowski w 13. minucie spotkania na WWK Arena dał Bayernowi prowadzenie, spokojnie, czyli w swoim stylu, wykorzystując rzut karny. Rafał Gikiewicz dał się oszukać kapitanowi reprezentacji Polski.

Dla Lewego to 22. gol w sezonie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców i właściwie nie tyle ściga się z innymi napastnikami o koronę króla strzelców - ma 10 goli więcej niż Haaland, Silva i Weghorst - co goni rekord Gerda Muellera. Legendarny napastnik strzelił w jednym sezonie 40 goli. Lewandowskiemu brakuje wciąż bardzo dużo, bo aż 18 trafień, ale ma na to jeszcze 17 spotkań. W pierwszych 17 zdobył 22 bramki.

Bayern ostatnio gra słabiej, ale tym razem wygrał właśnie 1:0, chociaż gdyby w 76. minucie Finnbogason wykorzystał rzut karny, to mogło skończyć się różnie. Zwycięstwo oznacza to, że w tabeli na półmetku rozgrywek, czyli po 17 kolejkach, mistrz ma 39 punktów i o 5 oczek wyprzedza RB Lipsk, o 7 Bayer Leverkusen i o 10 Borussię Dortmund oraz VfL Wolfsburg.

Lewandowski zagrał do 67. minuty, Rafał Gikiewicz zanotował całe spotkanie w bramce Augsburga, a Robert Gumny przesiedział mecz na ławce rezerwowych gospodarzy.