Atletico dopięło swego w rewanżu! Koniec przygody Wengera z Arsenalem! (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Atletico dopięło swego w rewanżu! Koniec przygody Wengera z Arsenalem! (VIDEO)

Data dodania: 03-05-2018 23:03

Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Arsenal Londyn 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy i awansowało do wielkiego finału. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Diego Costa.

1/2 finału Ligi Europy sezonu 2017/2018
ATLETICO MADRYT - ARSENAL LONDYN 1:0
Costa 45

Gospodarze byli faworytami rewanżu dzięki bramkowemu remisowi, który osiągnęli w Londynie. Dodając do tego fakt, że musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce ich pozycja przed drugim spotkaniem jeszcze bardziej rosła w oczach. Dla trenera Arsenalu Wengera, który po sezonie żegna się z drużyną, będzie to 250 spotkanie w europejskich pucharach.

Na samym początku spotkania Diego Costa fenomenalnie pokonał Monreala w pojedynku na skrzydle i wpadł w pole karne, gdzie stanął oko w oko z Ospiną. Hiszpan posłał jednak piłkę obok bramki. W odpowiedzi Monreal płasko dograł w pole karne, ale wyłożonej piłki nie dobiegł Lacazette! Zabrakło naprawdę niewiele. W 28 minucie Arsenal powinien objąć prwoadzenie jednak mimo olbrzymiego zamieszania w polu karnym i okazji Lacazette oraz Ramseya Oblak pozostał niepokonany. W 37 minucie Po nieudanym wybijaniu piłki przez defensorów Arsenalu zza pola karnego uderzył Koke, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Ospiny.

Tuż przed zejściem do szatni gospodarze objęli prowadzenie. Kapitalne podanie Antoine'a Griezmanna, a Diego Costa w sytuacji sam na sam z Ospiną zdobywa bramkę na 1:0.

Chwilę po zmianie stron piłka trafiła do Ramseya, ale ten źle ją przejął i ostatecznie został powstrzymany na siódmym metrze od bramki Oblaka. Chwilę później do siatki ponownie mógł trafić Costa. Napastnik kapitalne podanie w pole karne minął obrońcę, ale w ostatniej chwili nadbiegł Chambers i zapobiegł niemal pewnej bramce na 2:0. Po godzinie gry Diego Costa świetnie zachował się w polu karnym, minął obrońcę i wyłożył piłkę Greizmannowi, ale jego uderzenie z siedmiu metrów w ostatniej chwili zostało zablokowane. W 88 minucie Ospina zaliczył interwencje meczu. Fatalna strata jednego z piłkarzy Arsenalu w jego polu karnym, po czym Griezmann strzelał na bramkę z około 15 metrów, ale Kolumbijczyk doskonale sparował piłkę.

Dembele może stać się bohaterem kolejnego głośnego transferu. Nowy trener giganta chce go w zespole!

Klafurić: Mogłoby być mniej pirotechniki, ale chodzi mi o tę...