Rafał Gikiewicz zatrzymał kumpla z byłego klubu i został bohaterem (VIDEO)

Data dodania: 23-01-2021 18:56

Rafał Gikiewicz nie dał się pokonać byłemu koledze klubowemu i uratował FC Augsburg zwycięstwo w meczu z Unionem Berlin w 18. kolejce Bundesligi.

Goście ze stolicy dostali rzut karny w 56. minucie. Do piłki podszedł Marcus Ingvartsen, z którym Gikiewicz grał w Unionie w poprzednim sezonie. 25-letni Duńczyk uderzył i... przegrał pojedynek z Polakiem.

W tym momencie Augsburg prowadził 2:1 po golach Floriana Niederlechnera z 17. i 47. minuty oraz bramce dla gości autorstwa Ingvartsen z 25. minuty. Ten wynik nie uległ już zmianie. Także za sprawą wspomnianej interwencji Gikiewicza.

Gikiewicz w bramce zagrał 90 minut, a w Augsburgu od 82. minuty za autora obu bramek biegał Robert Gumny. Augsburg po 18 kolejkach ma 22 punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli.