Bayern był w opałach, ale w drugiej połowie mistrza Niemiec z impasu wyprowadził Robert Lewandowski! (VIDEO)

Data dodania: 05-05-2018 17:46

Wszystkie spotkania 33 kolejki Bundesligi zostały rozegrane o tej samej porze. W starciu Bayernu z FC Koln wystąpił Robert Lewandowski i zdobył jedną bramkę. W innym spotkaniu w barwach Borussii Dortmund wystąpił Łukasz Piszczek. Całe spotkanie na ławce Wolfsburga przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Wyniki 33 kolejki Bundesligi sezonu 2017/2018
RB LIPSK - WOLFSBURG 4:1
Lookman 24, 52, Werner 34, Augustin 63 - Didavi 47
AUGSBURG - SCHALKE 1:2
Bramki: Max 27 - Kehrer 23, Finnbogason 34 (sam.)
Gomez 25, 74

Remisowe spotkanie z Realem Madryt w Lidze Mistrzów dało swoje znaki dla Bayernu w starciu z FC Koln. W trzeciej minucie bramkarz Bayernu w sytuacji sam na sam broni strzał jednego z rywali. W 10 minucie zobaczyliśmy dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale napastnik FC Koeln Terodde z pięciu metrów posyła piłkę wysoko nad poprzeczką. Minutę później Zoller i Terodde wyszli we dwóch na samego Ulreicha, ale Zoller posyła piłkę obok bramki. Gospodarze nie przestawali napierać. Po kontrataku Risse wpadł w pole karne, minął rywala, ale posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Wreszcie w 25 minucie bramkę mógł zdobyć Robert Lewandowski. Po wrzutce z rzutu rożnego Polak dobrze uderzył głową, ale trafił prosto w Timo Horna. Parę minut później FC Koln objęło prowadzenie. James Rodriguez stracił piłkę niedaleko bramki, po wrzutce z prawego skrzydła piłka trafia w nogi Sule, a ta odbija się od słupka i wpada do siatki. Tuż przed przerwą Lewandowski dostał piłkę na piątym metrze, strzelił dobrze, ale fenomenalną interwencją popisał się Timo Horn. Chwilę po przerwie jeden z piłkarzy Bayernu padł w pole karnym, po chwili Lewandowski oddał strzał, ale doskonale interweniował Horn.

Wreszcie w 59 minucie Bayern odrobił straty. Świetne dośrodkowanie Rafinhii z lewego skrzydła, Muller zgrał futbolówkę na piąty metr, a stamtąd James bez problemów pokonał Horna. Po chwili było już 2:1 dla Bayernu. Świetna szarża lewym skrzydłem w wykonaniu Rafinhii, piłkę na piątym metrze zgasił Muller i wyłożył ją Lewandowskiemu, a Polak z bliska nie dał szans bramkarzowi.

W 79 minucie zobaczyliśmy jeszcze genialne dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza, kompletnie niepilnowany Tolisso strzałem głową nie dał szans Hornowi. W 83 minucie Pizarro mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale piłka po jego technicznym strzale minimalnie minęła bramkę.

Po odpadnięciu z Ligi Europy piłkarze z Lipska gościli u siebie walczący o utrzymanie Wolfsburg. Dosyć łatwo gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przy obu bramkach asystował Augustin, a akcje wykańczali kolejno Lookman i Werner. Po zmianie stron bramkę kontaktową dla gości zdobył Didavi. RB Lipsk nadal kontynuował ofensywę i bardzo szybko powiększył prowadzenie za sprawą drugiego trafienia Lookmana i wykończeniu akcji przez Augustina.

Zmierzające po wicemistrzostwo Schalke udało się na wyjazdowe spotkanie do Augsburga. Przewaga gości była dosyć widoczna, co zaowocowało prowadzeniem. W 23 minucie Burgstaller wypatrzył w polu karnym Kehrera, a ten skutecznie wykończył akcję. Gospodarze szybko odpowiedzieli. Po kilku minutach stan spotkania wyrównał Max. Jeszcze przed przerwą pechową sytuację zaliczył Finnbohason, umieszczając piłkę we własnej bramce.

Od początku spotkania BVB - Mainz na boisku zameldował się Łukasz Piszczek. Niestety już po kwadransie jego defensywa dała sobie wbić dwie bramki. Najpierw akcję Gbamina wykończył Baku, a wynik podwyższył Muto. Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową Philippa.

Walczący o utrzymanie Hamburger SV szukał punktów w wyjazdowym starciu z Frankfurtem. Niestety dla nich to gospodarze wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie w pole karne zagrał Haller, a pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał Wolf. Po zmianie stron gospodarze powiększyli swoją przewagę. W 77 minucie do siatki trafił Mascarell, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Meier.

Efektowną pierwszą połowę starcia Hannover - Hertha zaliczyli gospodarze, aplikując przyjezdnym trzy bramki. Do siatki trafiali kolejno: Harnik, Sane i Fullkrug, który popisał się rówiez asystą przy pierwszej bramce. Po zmianie stron goście nieco zmniejszyli stratę do rywala. W 73 minucie do siatki trafił Selke.

Dobrze w spotkanie z walczącym o ligowy byt Freiburgiem weszła Borussia Monchengladbach. Gospodarze już w 18 minucie po dograniu Strobla i strzale Hazarda otworzyli wynik spotkania. Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się rozkręciła. Na 2:0 podwyższył Elvedi, ale gospodarze spotkani się z szybką odpowiedzią Freiburga, który w 59 minucie zdobył bramkę kontaktową. Tylko co z tego skoro pięć minut później na 3:1 trafił Drmic po dograniu Jantschke.

Podobne losy wydarzeń miały miejsce w starciu Stuttgartu z Hoffenheim gdzie prowadzenie dla gospodarzy objął Gomez. Sytuacja nieco się skomplikowała na trzydzieści minut przed końcem gry, kiedy to czerwoną kartkę otrzymał Ascacibar. Mimo gry o jednego mniej gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Swoje drugie trafienie kwadrans przed końcem zdobył Gomez.