Teodorczyk i Morioka trafili w szlagierze. Anderlecht wygrał z liderem i ma szanse na mistrzostwo (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 06-05-2018 16:43

Łukasz Teodorczyk przeżywał ostatnio trudny czas po śmierci brata, ale w hicie belgijskiej Jupiler League pokazał siłę. Polski snajper zdobył bramkę i przyczynił się do zwycięstwa Anderlechtu nad liderującym w tabeli Club Brugge. Drugiego gola dołożył Ryota Morioka i Fiołki nadal mają szansę na obronę tytułu!

Przed meczem 7. kolejki (z 10) grupy mistrzowskiej Club Brugge miał 5 punktów przewagi nad Anderlechtem. Spotkanie w Brugii było więc bardzo ważne w kontekście walki o mistrzostwo. Mogło albo ją zakończyć, albo nadać jej rumieńców.

Stało się to drugie, a przyczynili się do tego Łukasz Teodorczyk i znany ze Śląska Wrocław Ryota Morioka. Obaj wyszli w pierwszym składzie goście. Teo w 58. minucie wykorzystał dogranie Gerkensa i z bliska pokonał Gabułowa, który na pewno mógł zachować się w tej sytuacji lepiej.

W 70. minucie Polak opuścił boisko, a 3 minuty później Anderlecht prowadził 2:0! Po rzucie wolnym i zgraniu piłki przez Dendonckera z bliska trafił Morioka!

Na gole gości Club Brugge odpowiedział tylko bramką Diaby'ego z 80. minuty.

Zwycięstwo spowodowało, że Anderlecht traci do pierwszego w tabeli Club Brugge tylko 2 punkty. Do końca sezonu zostały 3 kolejki.