Czyste konto Szczęsnego pieczętuje tytuł dla Juventusu!

Data dodania: 13-05-2018 22:39

Juventus Turyn zremisował 0:0 w wyjazdowym spotkaniu z AS Romą w 37 kolejce Serie A. Taki wynik zagwarantował "Starej Damie" siódme mistrzostwo Serie A z rzędu. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

37 kolejka Serie A sezonu 2017/2018
AS ROMA - JUVENTUS TURYN 0:0

Juventus Turyn stał dziś przed szansą zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. Wystarczyły do tego jakiekolwiek punkty w starciu z AS Romą. Polscy kibice mogli podziwiać w tym spotkaniu Wojciecha Szczęsnego, który zameldował się w bramce gości od pierwszej minuty.

W 9 minucie Pellegrini przejął piłkę pod polem karnym Juve. Podał jeszcze do Dżeko, ale jego uderzenie było niecelne. Następnie prosta strata Pjanicia, piłkę przejął Nainggolan i sam popędził na bramkę Szczęsnego. Nikomu nie podawał, ale uderzył nad bramką Polaka. W 27 minucie Under zdecydował się na indywidualną akcję. Wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Chwilę później Dybala strzelał zza pola karnego. Piłka jednak w znacznej odległości minęła bramkę Alissona.

Chwilę po zmianie stron Dybala trafił do siatki rywali, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Następną okazję na otwarcie wyniku miała AS Roma. Kolarov przejął piłkę i zdecydował się na strzał. Ofiarnie zablokował go Pjanić. W 68 minucie Nainggolan otrzymał drugą żółtą kartkę, za faul na Dybali. Jeszcze pod koniec spotkania szansę na zdobycie gola miał Dybala, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Jesus. Goście wyczekiwali na ostatni gwizdek i mogli świętować mistrzostwo Serie A!

Prijović zmarnował rzut karny i zaliczył asystę w finale Pucharu Grecji. PAOK znowu z trofeum