Cudowny występ Griezmanna! Atletico z Pucharem Ligi Europy!

Data dodania: 16-05-2018 22:44

Atletico Madryt pokonało w finale Ligi Europy Olympique Marsylia 3:0. Przewaga hiszpańskiego klubu nie podlegała dyskusji. Do zwycięstwa najbardziej przyczynił się Griezmann, który zdobył dwa trafienia dla Atletico.

Finał Ligi Europy sezonu 2017/2018
OLYMPIQUE MARSYLIA - ATLETICO MADRYT 0:3
Griezmann 21, 49, Gabi 89

W drodze do wielkiego finału Olympique Marsylia rozprawił się w dwumeczu z Salzburgiem 5:3. Efektowne było zwłaszcza rewanżowe spotkanie, gdzie francuski klub zdobył pięć trafień, odrabiając jednobramkową stratę z pierwszego starcia. Z kolei Atletico Madryt najpierw wytrwało grę w osłabieniu na Emirates Stadium remisując 1:1, a następnie pokonało Arsenal 1:0 przed własną publicznością i zameldowało się w finale, którego stawką poza triumfem w rozgrywkach jest także bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Na boisku od początku panowała gorąca atmosfera.

Już na początku spotkania Payet dograł prostopadle do Germaina. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie spudłował, posyłając piłkę nad poprzeczką. Następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dwa strzały Olympique Marsylii zostały zablokowane. Trzecią próbę wykonał Rami, ale posłał piłkę obok słupka. Równo po kwadransie gry Koke oddał mocny strzał z powietrza, ale nie zdołał trafić w światło bramki.

W 21 minucie Atletico objęło prowadzenie. Mandanda zagrał do obrońcy, ale ten fatalnie przyjął piłkę. Futbolówka trafiła pod nogi Saula, który natychmiast odegrał do Griezmanna. Gwiazdor Atletico znalazł się sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem otworzył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą boisko musiał opuścić Payet. Francuz nabawił się kontuzji i zmienił go Lopez. Ten chwilę po pojawieniu się na murawie mógł oddać strzał, ale w ostatniej chwili zablokował go Godin.

Chwilę po przerwie mieliśmy podwyższenie prowadzenia. Znowu w roli główniej wystąpił francuski napastnik. Griezmann przyjął piłkę i odegrał do Koke. Ten oddał piłkę Francuzowi, który wpadł w pole karne i posłał futbolówkę nad interweniującym bramkarzem. Od tej pory to Olympique musiał się otworzyć i próbować odrobić straty. Niestety wszystko, na co było ich stać to tak naprawdę jedna groźna akcja. Po zamieszaniu na strzał zdecydował się Mitroglu. Piłka minęła Oblaka, ale odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej i wyszła w pole. W 89 minucie było już po meczu. Diego Costa zagrał do Koke, a ten natychmiast odegrał do Gabiego. Piłkarz Atletico spokojnie przyjął piłkę i płaskim strzałem trafił do siatki.

Anglicy ogłosili kadrę! Są niespodzianki, ale najlepszy jest sposób przedstawienia nominacji

Media: FC Barcelona dogadała się z nowym piłkarzem