Niko Kovac przed przejściem do Bayernu zabrał mistrzowi trofeum sprzed nosa. Eintracht z Pucharem Niemiec. Gol Lewandowskiego to za mało!

Data dodania: 19-05-2018 22:38

Bayern Monachium nie dołożył Pucharu Niemiec do mistrzostwa kraju! Bawarczycy w finale przegrali w Berlinie z Eintrachtem Frankfurt, który ostatni raz poprowadził... nowy trener Bayernu od nowego sezonu, czyli Niko Kovac. Gola dla FCB strzelił Robert Lewandowski.

Polski snajper w 53. minucie strzelił 41. gola w swoim 48. meczu w tym sezonie. Lewy dostał podanie od Joshuy Kimmicha i po nodze rywala trafił do siatki, wyrównując na 1:1. Wcześniej Lewandowski miał jedną świetną okazję i wiele pecha. W 8. minucie uderzył kapitalnie z rzutu wolnego z 18 metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Niewykorzystana okazja zemściła się w 11. minucie. Bayern popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki i stracił ją. Po chwili sam na sam ze Svenem Ulreichem wyszedł Ante Rabić i trafił na 1:0!

Gdy po golu Lewandowski Bayern na początku II połowy wyrównał, wydawało się, że do sensacji nie dojdzie. A jednak Eintracht się nie poddał i chociaż w 80. minucie znowu uratowała go poprzeczka - strzał Matsa Hummelsa - to jednak ekipa z Frankfurtu zdołała przechylić szalę z pucharem na swoją stronę. W 82. minucie Rabić znowu zerwał się i pokonał Ulreicha. Bayern rzucił się jeszcze do ataków, do przodu pobiegł nawet bramkarz i w 96. minucie sam na pustą bramkę pobiegł Mijat Gacinović i postawił kropkę nad i w słowie TRIUMF Eintrachtu Frankfurt w Pucharze Niemiec! 5. w historii. Po 30 latach od poprzedniego.