Ekipa Ewy Pajor wysoko przegrała finał Ligi Mistrzyń. A pierwsza strzeliła gola w dogrywce (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 25-05-2018 8:01

W 2017 roku Katarzyna Kiedrzynek z PSG nie dała rady zatrzymać Olympique Lyon w finale Ligi Mistrzów. W 2018 roku ta sztuka nie udała się Ewie Pajor i jej koleżankom z VfL Wolfsburg.

We francuskim finale w 2017 roku o triumfie Lyonu decydowały rzuty karne (w meczu było 0:0). W starciu Wolfsburga z OL w Kijowie po 90 minutach też było 0:0.

Gdy w 93. minucie Pernille Harder dała prowadzenie ,,Wilczycom" wydawało się, że Olympique nie musi wcale sięgnąć po trzeci triumf w Lidze Mistrzyń z rzędu. Francuzom wystarczyło jednak 5 minut i na krótką przerwę między połówkami dogrywki schodziły prowadząc 3:1 po golach Amandine Henry (98. minuta), Eugenie Le Sommer (99. minuta) i Ady Hegerberg (103. minuta). Na pewno ogromny wpływ na posypanie się gry VfL miała czerwona kartka, którą w 96. minucie obejrzała Alexandra Popp.

Po zmianie stron Lyon już tylko dobił Niemki golem Camille Abily w 116. minucie i to piłkarki Olympique mogły po raz trzeci z rzędu, a piąty w historii, wznieść trofeum Ligi Mistrzyń.

Ewa Pajor rozegrała cały mecz w barwach Wolfsburga. Polka w całych rozgrywkach strzeliła 4 gole.