Baraż o Nice 1 Lige: O wszystkim zdecyduje rewanż

Data dodania: 09-06-2018 19:00

Garbarnia stała przed historyczną szansą powrotu do I ligi po ponad 40 latach przerwy. Warunkiem było wygrać dwumecz z Pogonią Siedlce. W pierwszym spotkaniu zremisowała przed własną publicznością 1:1.

Baraż o Nice 1 Lige
GRABARNIA KRAKÓW - POGOŃ SIEDLCE 1:1
Kiebzak 20 - Paluchowski 78
Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Wrześniewski, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 5. Łukasz Pietras - 17. Filip Wójcik (67, 21. Serhij Krykun), 8. Marek Masiuda, 15. Wojciech Wojcieszyński (77, 19. Karol Kostrubała), 10. Michał Kitliński, 18. Szymon Kiebzak (84, 11. Grzegorz Gawle) - 9. Tomasz Ogar.
Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek - 29. Dominik Kun (74, 18. Andrzej Rybski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (88, 17. Przemysław Rodak), 9. Dariusz Zjawiński, 11. Michał Bajdur (63, 24. Damian Świerblewski) - 87. Adrian Paluchowski.
Żółte kartki: Kiebzak, Pietras, Ogar, Masiuda, Garzeł - Żytko.
Sędziował: Mariusz Złotek

Niewiele brakowało, a już na początku spotkania Chyła dałby gościom wczesne prowadzenie mocnym strzałem z linii pola karnego, ostatecznie piłka trafiła w słupek. W następnej akcji piłkę w pole karne dośrodkował Wrześniewski. Dopadł do niej Ogar, ale jego strzał głową minął minimalnie bramkę. W 20 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Kitliński wyłuskał piłkę spod nóg Żytki w polu karnym, a Kiebzak potężnym uderzeniem z pierwszej piłki zmieścił ją obok prawego słupka.

W odpowiedzi po składnej akcji Pogoni szczupakiem do praktycznie pustej bramki nie trafił Bajdur. Chwilę później zobaczyliśmy, jak płaskie uderzenie Gordona mija dalszy słupek bramki Cabaja.

Po zmianie stron Pogoń mocno przycisnęła gospodarzy, le to oni wyszli z groźną akcją. Kontra mogła skończyć się golem Kitlińskiego, ale dobrze interweniował Misztal. Goście wyrównali dwanaście minut przed końcem. Piłkę z narożnika boiska wyłuskał Świerblewski i celnie dośrodkował na głowę Paluchowskiego. Ten uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

MŚ 2018 Grupa B: Pojedynek Mistrzów Europy

MŚ 2018 Grupa A: Czerczesow pomoże szczęściu?