Belgowie kandydatem do medalu w Rosji? Nie przegrali od prawie 2 lat, a teraz rozbili innego finalistę MŚ (VIDEO)

Data dodania: 11-06-2018 22:40

Reprezentacja Belgii nie dała szans Kostaryce w ostatnim sprawdzianie obu reprezentacji przed MŚ 2018 w Rosji. Czerwone Diabły wygrały aż 4:1.

Belgowie rozegrali trzeci mecz towarzyski w czerwcu. Wcześniej zremisowali 0:0 z Portugalią i pokonali 3:0 Egipt. Podopieczni Roberto Martineza pozostają niepokonani od 19 spotkań - ostatni raz przegrali we wrześniu 2016 roku z Hiszpanią w towarzyskim starciu.

Kostaryka nie przerwała dobrej passy Belgów, którzy wygrali z innym finalistą MŚ 2018 aż 4:1. Co prawda to goście objęli prowadzenie po strzale Bryana Ruiza w 24. minucie, ale w 31. minucie wyrównał Dries Mertens, a w 42. minucie na 2:1 trafił Romelu Lukaku. Po przerwie przewaga Belgów na boisku się utrzymywała, a jej efektem były dwa gole - w 50. minucie ponownie trafił Lukaku, a w 64. minucie napastnik Manchesteru United wystąpił w roli asystenta przy bramce Michy Batshuayi'a. Na tym Czerwone Diabły poprzestały.

W Rosji Belgowie zagrają pierwszy mecz 18 czerwca z Panamą. Potem czeka ich bój z Tunezją, a następnie z Anglią. Z kolei Kostaryka zacznie rywalizację 17 czerwca z Serbią, a potem poszuka wygranych z Brazylią i Szwajcarią.

Sensacyjny kandydat na trenera Realu. Jego zatrudnienie pozwoli zatrzymać Ronaldo i Bale'a?