Bayern pokonany m.in. po pięknym golu. Lewandowski znowu o krok bliżej od rekordu (VIDEO)

Data dodania: 20-02-2021 17:25

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola, ale nie uchronił Bayernu Monachium od ligowej porażki z Eintrachtem Frankfurt. Ozdobą spotkania była drugi gol dla gospodarzy, którego strzelił Amin Younes.

Lewandowski w 53. minucie trafił do siatki po podaniu Leroy'a Sane. To 26. gol Polaka w sezonie i do rekordowego osiągnięcia Gerda Muellera napastnik Bayernu traci 14 bramek..

Tym razem gol Lewandowskiego nie dał jednak nawet punktu we Frankfurcie. Eintracht zdołał zatrzymać FCB, grając bardzo solidnie i wykorzystując swoje okazje. Już w 12. minucie na 1:0 trafił Daichi Kamada, a w 31. minucie Japończyk dograł do Amina Younesa, który kapitalnym strzałem trafił na 2:0!

Bayern przegrał i w tabeli jego przewaga nad RB Lipsk może zmniejszyć się do 2 punktów, bo przed meczem Byków z Herthą w Berlinie wynosi 5 oczek. Eintracht jest 7 punktów za Die Roten - na 4. lokacie.

Trzeba przyznać, że Bayern zagrał słabo i Hansi Flick musi szybko poprawić coś w zespole, bo już w tygodniu mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio Rzym.