Jedenastka na mundial: Kto przekonał Adama Nawałkę w starciu z Litwą? | Futbol - Piłka nożna

Jedenastka na mundial: Kto przekonał Adama Nawałkę w starciu z Litwą?

Data dodania: 13-06-2018 13:31

Wczorajszy mecz z Litwą po dobrej grze zakończył się zwycięstwem „Biało-Czerwonych” 4:0. Teraz z dobrymi humorami kadra uda się do Rosji na ostatnie przygotowania przed starciem z Senegalem. Ostatni mecz towarzyski dostarczył nowego materiału naszemu selekcjonerowi. Teraz będzie musiał przeanalizować, czy któryś z rezerwowych przyda mu się już podczas pierwszego spotkania.

Rywalizacja w bramce trwa w najlepsze. Obaj bramkarze grają po połowie i ciężko przyczepić się do którejś interwencji, czy obwiniać ich o puszczenie którejś bramki z Chile. Z kolei z Litwą obaj zagrali na zero z tyłu. Wyróżnić należy jednak interwencję z pierwszej połowy. Fabiański popisał się niebywałym refleksem po strzale jednego z Litwinów, wybijając piłkę na rzut rożny.

W obronie zobaczyliśmy spore przetasowania. Szanse dostali dotychczas rezerwowi i nie dali się przechytrzyć ofensywnym zawodnikom Litwy. W ofensywie wyróżnił się Bereszyński, notując asystę przy bramce Kownackiego. Ciężko jednak przypuszczać, że Nawałka zmieni go za Piszczka. Warto jednak mieć takiego zawodnika w kadrze i w pewnym momencie turnieju może pomóc on reprezentacji. Całe spotkanie rozegrał Cionek, a ogrywany przez pierwszą połowę był ponownie Bednarek, zmieniony przez Pazdana. Wydaje się, że przynajmniej do momentu wyzdrowienia Glika, tych trzech stoperów jest branych pod uwagę.

W środkowej formacji na skrzydle poza Bereszyńskim bardzo dobrze radził sobie również Kownacki. Możliwość wstawienia go tam daje jeszcze większe możliwości Adamowi Nawałce. W środku pola należy wyróżnić Góralskiego. Kto wie, czy to właśnie nie on w ostatnim momencie wskoczy do składu za Linettego. Jego pewne odbiory i przede wszystkim postęp w grze do przodu wyróżniały się na tle kolegów.
Jeszcze ciekawiej robi się w formacji ofensywnej.

Rywalizacja o miejsce obok Lewandowskiego wyraźnie nabiera rumieńców. Jest młody Kownacki, ciągle nastawiający celownik, ale znajdujący się, co chwila w dogodnych sytuacjach Milik. Do tego dochodzi Teodorczyk, który drugi raz z rzędu daje dobrą zmianę. Wykorzystuje swoje umiejętności zastawiania się, które mogą być pomocne z bazującym na fizyczności Senegalem. Nawet jeśli zaczniemy spotkanie z Zielińskim za plecami naszego kapitana, to liczba wariantów związanych z wejściem któregoś piłkarza do ofensywy jest imponująca. Dwa lata temu było z tym słabo, dziś może to zrobić różnicę.

Nasza jedenastka na mecz z Senegalem: Fabiański - Piszczek, Pazdan, Bednarek, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Góralski, Grosicki - Lewandowski.

Test zdany! Wszystkie formacje gotowe na Senegal!

Senegal na MŚ 2018: Mecz prawdy na otwarcie