Liga Mistrzów. Atalanta od początku grała w dziesiątkę, ale Real się męczył. Królewscy ostatecznie wygrali dzięki Mendy'emu, który uderzył nie do obrony (VIDEO)

Data dodania: 24-02-2021 21:58

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Atalanta przegrała na własnym terenie z Realem Madryt 0:1 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Ferland Mendy.

Już na początku spotkania było bardzo gorąco na stadionie w Bergamo, ponieważ czerwonym kartonikiem został ukarany Remo Freuler, gdyż sfaulował przed polem karnym Ferlanda Mendy'ego. Arbiter tego spotkania, Tobias Stieler, od razu wyjął czerwony kartonik. Niedługo po tym żółtą kartką za faul został ukarany pomocnik Realu Madryt, Casemiro.

W 30. minucie z boiska musiał zejść jeden z najlepszych zawodników "Orobitów" Duvan Zapata, ponieważ doznał urazu, a w jego miejsce wszedł Mario Pasalić. "Królewscy" mieli oczywiście przewagę nad swoimi rywalami, ale nie potrafili im strzelić gola. Dobre sytuacje mieli m.in. Isco, Luka Modrić, Vinicius Junior, Marco Asensio czy też Raphael Varane, ale nic nie chciało wpaść... Do przerwy ostatecznie był bezbramkowy remis.

Od razu po przerwie klub ze stolicy Hiszpanii zaczął atakować. Bramkę mógł zdobyć Modrić. Chorwat uderzył zewnętrzną częścią stopy, ale piłka poleciała minimalnie obok słupka. W 55. minucie żółtą kartkę w ekipie Zinedine'a Zidane'a dostał Mendy, a chwilę później doszło do dwóch zmian. W zespole z Bergamo z boiska zszedł Muriel, a w jego miejsce wszedł Josip Ilcić. Zidane natomiast zdjął Viniciusa, a na murawę wpuścił Mariano Diaza.

Mijały kolejne minuty, a aktualny mistrz Hiszpanii nie mógł trafić gola. W 72. minucie zespół Zidane'a miał szansę z rzutu wolnego, który został podyktowany, ponieważ sfaulowany został Vazquez. Za przewinienie tym zawodniku żółtą kartkę dostał Robin Gosens. Marco Asensio wziął piłkę, ale z jego strzałem poradził sobie Pierluigi Gollini.

Kwadrans przed końcem Zidane postanowił wprowadzić trochę młodzieży. Zeszli Asensio oraz Isco, a weszli Sergio Aribas (za Asensio) i Hugo Duro (za Isco). Pod koniec meczu z boiska zeszli Ilcić, który prawdopodobnie doznał urazu (wszedł Rusłan Malinowski) oraz Joakim Maehle (wszedł Jose Luis Palomino).

Wydawało się, że już nic się nie będzie działo, ale w 86. minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Mendy. Lewy obrońca uderzył technicznie. Bramkarz Atalanty w tej sytuacji nie mógł nic zrobić. Wcześniej podał do niego Modrić.

Ostatecznie to zespół gości wygrał spotkanie. Rewanżowy mecz odbędzie się 16 marca o godzinie 21:00.