Artur Sobiech strzelił gola w SuperLig. Pokonał polskiego bramkarza!

Data dodania: 03-03-2021 13:46

Artur Sobiech strzelił gola w meczu tureckiej SuperLig, w którym jego Fatih Karagumruk SK zremisował na wyjeździe z BB Erzurumspor Kulubu. Były napastnik m.in. Lechii Gdańsk pokonał Jakuba Szumskiego.

Sobiech i Szumski zaczęli wyszli w pierwszych składach swoich drużyn. Pierwszy cieszył się były bramkarz Rakowa Częstochowa, bowiem Erzurumspor w 17. minucie po rzucie karnym objął prowadzenie na własnym stadionie. W 30. minucie wyrównał jednak właśnie Sobiech, dla którego to 5. ligowy gol w sezonie.

Po przerwie najpierw bramkę zdobyli goście i po trafieniu Lucasa Castro zrobiło się 2:1 dla Fatih Karagumruk, lecz 10 minut później wynik na 2:2 ustalił Osman Celik.

Sobiech zagrał do 76. minuty, a Szumski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak jego klubowy kolega, były gracz Lecha Poznań, Bogdan Butko. W Erzurumsporze pokazał się też Arvydas Novikovas (dawniej Jagiellonia i Legia), który pojawił się na boisku w 55. minucie.

Karagumruk jest w tabeli na 8. miejscu, a Erzurumspor walczy o utrzymanie, plasując się aktualnie na 16. lokacie.