Polacy nadal w grze o Euro. Po dobry meczu odnieśli zwycięstwo w eliminacjach

Data dodania: 05-03-2021 17:38

Reprezentacja Polski futsalu poradziła sobie z Norwegią w meczu grupy 8 II rundy eliminacji mistrzostw Europy. Polacy wygrali w łódzkiej Atlas Arenie 3:0.

Polacy w dwumeczu z faworytem grupy, Portugalią, ugrali punkt, bowiem udało się zremisować na wyjeździe. Norwegowie z kolei po dwumeczu z Czechami nie mieli żadnego oczka, a ich bilans bramek wyglądał 0:10.

W Łodzi przeciwko Polsce także bramki nie zdobyli. Gole strzelali za to gospodarze. Wynik w 11. minucie otworzył Sebastian Grubalski, a w 24. i 29. minucie do siatki trafił Michał Marek i ustalił wynik na 3:0.

Rewanżowe spotkanie z Norwegią zaplanowano na 8 marca. W kwietniu Biało-Czerwoni w swumeczu zmierzą się z kolei z reprezentacją Czech.

Do dalszych gier z eliminacji awansują zwycięzcy grup oraz sześć najlepszych ekip z 2. lokat. Dwie ostatnie drużyny z 2. miejsc zagrają baraż o ostatnią przepustkę do turnieju finałowego. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku w Holandii.