Anglia przeważała i była skuteczna! Szwedzi zmarnowali swoje szanse!

Data dodania: 07-07-2018 17:56

Anglia pokonała Szwecję 2:0 w 1/4 finału Mistrzostw Świata. Szwedzkiego bramkarza pokonali Maguire oraz Alli. Teraz Gareth Southgate i jego piłkarze czekają na rywala w półfinale. Będzie gospodarz turnieju Rosja lub Chorwacja.

1/4 finału Mistrzostw Świata 2018, Samara Ariena (Samara)
SZWECJA - ANGLIA 0:2
Maguire 30, Alli 59
Szwecja: Olsen - Krafth, Lindelof, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg (65. Olsson) - Berg, Toivonen (65. Guidetti)
Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Alli (77. Delph), Henderson (85. Dier), Lingard, Young - Sterling, Kane

Pierwszą groźną sytuację zobaczyliśmy po upływie kwadransa. Szybka kontra Anglików, Sterlin próbował dryblować, ale wpadł w przeciwnika, Kane skorzystał z tego, uderzył z 18. metrów, ale minimalnie obok bramki. Następnie Lingard podał w tempo do wbiegającego Trippiera, ten po ziemi zgrał w pole karne, ale piłka otarła się o nogę jednego z rywali i wpadła w ręce Olsena.

W 30 minucie Anglia wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Maguire wyskoczył na dziewiątym metrze ponad Forsberga i uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Tuż przed przerwą Sterling wybiegł zza pleców obrońców Sterling, stanął oko w oko z bramkarzem i kopnął prosto w niego. Sędzia spóźniony w końcu pokazał spalonego. Chwilę później ten sam zawodnik, mijał bramkarza, potem nie wiedział co zrobić z futbolówką, w końcu uderzył, ale zablokował go Granqvist.

Zaraz po zmianie stron Szwedzi mogli wyrównać. Doskonałe dośrodkowanie Claessona w pole karne z lewej strony, na dalszym słupku zamykał akcję strzałem głową Berg, jednak Pickford genialnie interweniował. W kolejnej sytuacji po sporym zamieszaniu w polu karnym Szwedów. Maguire dwukrotnie zgrywał piłkę wzdłuż bramki. Najpierw kiepsko przewrotką uderzał Sterling, a następnie wybił Larsson.

Po godzinie gry było już 2:0. Dośrodkowanie Lingarda w pole karne, Alli wybiegł zza linii obrońców, uderzył głową i piłka przełamała palce Olsena.

Szwecja chciała szybko odpowiedzieć. Forsberg dostał podanie w pole karne, dograł do Berga, który wyłożył na strzał Claessonowi. Ten uderzył po ziemi, ale odbił instynktownie Pickford. Dobitka Claessona trafia w obrońcę. Po paru minutach Szwecja ponownie wyszli z kontrą. Płaskie podanie w kierunku Berga jednak za jego plecy, ten przyjął, obrócił się i uderzył, ale Pickford przeniósł piłkę ponad poprzeczką.