Legia zgodnie z przewidywaniami. Bez fajerwerków, męcząca, ale zwycięska. Piękny gol Kucharczyka (VIDEO)

Data dodania: 10-07-2018 22:43

Słabą grę Legii w pierwszym w sezonie meczu o stawkę można tłumaczyć na wiele sposobów. A to ciężkimi przygotowaniami, a to kilkoma absencjami, a to temperaturą czy złym śniadaniem. Tak naprawdę to jednak bez znaczenia, jak mistrzowie Polski zagrali z Cork City w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wygrali po pięknym golu niezawodnego w ostatnich miesiącach Michała Kucharczyka i są blisko awansu. A tylko to się aktualnie liczy.

Pierwszy mecz I rundy eliminacji Ligi Mistrzów
CORK CITY - LEGIA WARSZAWA 0:1
Michał Kucharczyk 79
Cork City: 13. Peter Cherrie - 21. Conor McCarthy (61. 10. Steven Beattie), 17. Damien Delaney, 29. Sean McLoughlin, 20. Shane Griffin - 7. Jimmy Keohane, 6. Gearóid Morrissey (52. 9. Graham Cummins), 8. Conor McCormack, 26. Garry Buckley, 25. Barry McNamee (82. 11. Kieran Sadlier) - 19. Karl Sheppard
Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 44. William Rémy, 34. Iñaki Astiz, 4. Mateusz Wieteska - 20. Marko Vešović, 26. Cafú, 29. Krzysztof Mączyński, 53. Sebastian Szymański (76. 21. Dominik Nagy), 18. Michał Kucharczyk - 22. Kasper Hamalainen (82. 99. Sandro Kulenović), 19. José Kanté (76. 14. Adam Hloušek)
Żółte kartki: McCormack, McNamee, Buckley
Sędzia: Radu Marian Petrescu (Rumunia)
Widzów: 5795

Legia w Irlandii zagrała słabo. Nieskładnie, chaotycznie, niedokładnie i nerwowo w obronie. W I połowie po jednym z fatalnych rozegrań mogło to się skończyć golem dla Cork, ale Irlandczycy nie skorzystali z prezentu.

Potem swoje okazje miała Legia. Szymański pomylił się w 19. minucie z rzutu wolnego, a po chwili jeszcze gorzej, gdy uderzał z pola karnego.

Po zmianie stron mylili się Mączyński i Hamalainen. Starał się Cafu, szarpał nowy w zespole Jose Kante i nic z tego nie wynikało. W końcu jednak wpadło. W 79. minucie Legia rozegrała rzut wolny, a Michał Kucharczyk pięknym strzałem z dystansu strzelił gola na 1:0.

Rewanż Legii z Cork wydaje się formalnością. Ekipa Deana Klafuricia powinna sobie poradzić z Irlandczykami przy Łazienkowskiej 3 w meczu, który zostanie rozegrany 17 lipca. A potem już II runda, lepsza forma, trudniejszy rywal i nowe nerwy.

W Legii zabrakło Michała Pazdana. Stoper i tak by nie zagrał, bo odpoczywa po MŚ 2018, ale został zgłoszony i dzięki temu odcierpi karę za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzednim roku z Szeriffem Tyraspol. Tym samym będzie niedługo mógł pomóc Legii w el. Ligi Mistrzów.