Polała się krew. Sędzia trafiony kuflem z piwem podczas meczu Ligi Europy

Data dodania: 10-08-2018 9:45

Skandal pod koniec meczu w Grazu. Podczas meczu III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Sturmem i AEK Larnaka z trybun poleciał przedmiot, który trafił w głowę sędziego asystenta. Arbier dostał cios kuflem z piwem!

W 77. minucie Sturm przegrywał z Cypryjczykami 0:2. Kibice z Austrii byli wściekli. Jeden z nich nie wytrzymał i cisnął w sędziego bocznego kuflem z piwem. Trafił Fredrika Klyvera w głowę tak mocno, że polała się krew, a szwedzki sędzia padł na murawę.

Spotkanie przerwano na kilkanaście minut. Sędziego opatrzono, ale nie wrócił on do swojej pracy. Zastąpił go sędzia techniczny. Wynik spotkania się już nie zmienił. Po meczu Sturm wydał oświadczenie.

"Dzisiejszego zachowania kibica nie można w żaden sposób zaakceptować. To rujnuje reputację piłki i naszego klubu. Zawsze staraliśmy się postrzegać futbol jako pozytywne święto i walczyć z takimi rzeczami. Jest nam przykro, że rozczarowaliśmy tylu kibiców" - brzmi oświadczenie austriackiego klubu.

Teraz sprawą zajmie się UEFA. Od działaczu europejskiej federacji zależy, czy Sturm Graz zostanie wykluczony z pucharów czy otrzyma tylko karę finansową.