Lechia wskakuje na podium Lotto Ekstraklasy

Data dodania: 10-08-2018 19:56

Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Miedź Legnica 2:0 w 4 kolejce Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej gospodarze awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Przed spotkaniem rola faworyta przypadała gospodarzom. Lechia po trzech spotkaniach nie zaznała jeszcze porażki, co uplasowało ją w górnej połowie tabeli. Z kolei MiedźLegica po wygranej na inaugurację z Pogonią Szczecin doznała dwóch porażek, co daje jej obecnie dwunastą lokatę.

Początek spotkania należał zdecydowanie do Lechii. Goście ograniczali się jedynie do przesuwania formacji na własnej połowie. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 12 minucie spotkania. Piłkę wstrzeloną w pole karne uderzył Paixao. Strzał trafił prosto do siatki, ale napastnik gospodarzy był na spalonym i sędzia słusznie bramki nie uznał. Następnie Haraslin bardzo groźne dośrodkowywał w pole karne, ale tam Arak nie sięgnął piłki.

Lechia dopięła swego jeszcze przed przerwą. Arak popisał się ładną główką po dośrodkowaniu Stolarskiego z prawej strony. Arak mógł mieć na koncie dwie bramki chwilę po przerwie. Uderzył jednak za lekko i sytuację uratował Kanibołocki. Gospodarze nie przestawali napierać i w 56 minucie mieli zaliczkę dwóch trafień. Haraslin przejął piłkę, podał do Lipskiego, a ten technicznym uderzeniem pokonał Kanibołockiego.

Odpowiedź gości mogła przyjść w 70 minucie. Strzał Łobodzińskiego był bardzo mocny, ale minimalnie niecelny. Piłka odbiła się od poprzeczki. Legnica mogła jeszcze zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, ale dobrą interwencją po strzale z rzutu wolnego odbił Kuciak.

LECHIA GDAŃSK - MIEDŹ LEGNICA 2:0
Arak 39, Lipski 56
Lechia: 12. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn (46, 16. Ariel Borysiuk), 22. Filip Mladenović - 28. Flávio Paixão, 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 9. Patryk Lipski, 17. Lukáš Haraslín (68, 8. Michał Mak) - 18. Jakub Arak (76, 19. Karol Fila).
Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj - 23. Paweł Zieliński, 26. Fran Cruz, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 21. Henrik Ojamaa, 13. Adrian Purzycki (66, 10. Petteri Forsell), 14. Omar Santana, 8. Marquitos (84, 7. Łukasz Garguła), 9. Fabian Piasecki - 77. Mateusz Piątkowski (57, 4. Wojciech Łobodziński).
Żółte kartki: Nalepa, Stolarski - Ojamaa.
Sędziował: Szymon Marciniak
Widzów: 11 053