Raków wywozi tylko jeden punkt z Krakowa

Data dodania: 09-09-2018 14:03

Grabarnia Kraków zremisowała na własnym boisku z Rakowem Częstochowa 1:1 w 9 kolejce Fortuny 1 Ligi. Tym samym Raków umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Bardzo dobra postawa gości dzisiejszego spotkania w rozgrywkach zaplecza Lotto Ekstraklasy spowodowała, że mimo rozegrania jednego meczu mniej cały czas utrzymywali się oni na szczycie tabeli. Ich rywal Grabarnia nie mógł mówić o równie dobrych nastrojach w klubie. Powodem jest zaledwie jedna wygrana i miejsce w strefie spadkowej.

Wynik spotkania został otwarty w 26 minucie. Kostrubała dograł idealnie z rzutu wolnego. Dawid Nowak tylko dostawił głowę i nie dał szans Michałowi Gliwie. Goście potrafili jednak odpowiedzieć i to jeszcze przed przerwą. Defensorzy Garbarni próbowali wybić piłkę, która odbiła się od arbitra i spadła pod nogi Igora Sapały. Zawodnik Rakowa oddał świetny strzał, który został odbity przez Cabaja, ale Szymon Lewicki dobił z 2 metrów i bramkarz gospodarzy nie miał już szans.

W drugiej połowie największa szansa na rozstrzygnięcie wyniku miała miejsce pod sam koniec zmagań. Michał Wrześniewski sfaulował znajdującego się w polu karnym rywala, za co otrzymał żółtą kartkę. Do wykonania jedenastki podszedł Dariusz Formela, ale nie dał rady pokonać dobrze dysponowanego dziś Marcina Cabaja.