Zagłębie demoluje Śląsk Wrocław! Genialne zawody Starzyńskiego!

Data dodania: 14-09-2018 19:58

Zagłębie Lubin po bardzo dobrym spotkaniu pokonało przed własną publicznością Śląsk Wrocław 4:0 w 8 kolejce Lotto Ekstraklasy. Bardzo dobre zawody rozegrał Starzyński, który uczestniczył w każdej z bramkowych sytuacji.

Ósmą kolejkę Lotto Ekstraklasy zapoczątkowało spotkanie dwóch uznanych na polskich boiskach marek. Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku Zagłębie Lubin. Gospodarze plasowali się w górnej połowie tabeli. Ich występy to mieszanka zwycięstw i porażek. W siedmiu spotkaniach ani razu nie podzielili się punktami z przeciwnikiem. Śląsk spisuje się nieco gorzej. Tylko jedno zwycięstwo oraz trzy remisy sprawiły, że plasują się na zaledwie 13 lokacie.

Ponad kwadrans trzeba było poczekać na pierwszą groźną sytuację. Swoich sił spróbował Cholewiak, uderzając mocno w stronę bramki. Na posterunku był jednak Hałdun. Minutę później miała miejsce kontra gospodarzy. Wyszli dwa na jednego, ale w dryblingu zagubił się Pawłowski. W odpowiedzi Robak złamał akcję do środka, uderzył lewą nogą z linii pola karnego, ale odbił bramkarz.

Jeszcze przed przerwą Zagłębie wyprowadziło dwa ciosy. Rzut rożny wykonywał Starzyński. Uderzył piłkę na tyle mocno i precyzyjnie, że ta wpadła bezpośrednio do siatki rywali. Stojący w bramce Słowik był tak pewny dośrodkowania, że całkowicie pogubił się przy próbie interwencji. Parę minut później zobaczyliśmy podanie w pole karne do wbiegającego Jagiełły, ten uderzył mocno, po ziemi. Piłka wpada do bramki między nogami Słowika.

Po przerwie Śląsk próbował odrobić straty. Zobaczyliśmy bardzo dobre podanie w pole karne Zagłębia do Piecha od Robaka, ale w ostatniej chwili wybił obrońca. Następnie dośrodkowanie z rzutu rożnego, wybił piłkę głową Cholewiak, a z 16 metrów z woleja uderzył Pawłowski, ale obok słupka. Jeszcze przed upływem godziny gry Cholewiak dostał drugą żółtą kartkę i goście musieli grać w osłabieniu. W samej końcówce wykorzystało to Zagłębie. Starzyński dośrodkował nisko piłkę, na bliższym słupku trącił ją Robak i pokonał swojego bramkarza. Starzyńskiemu wychodziło dziś niemal wszystko. Chwilę później został zablokowany w polu karnym, ale piłka spadła idealnie na nogę Pakulskiego, który strzałem z półwoleja umieścił piłkę w samym okienku bramki Słowika.