Zwycięstwo Kądziora oraz porażki Rzeźniczaka i Góralskiego w Lidze Europy

Data dodania: 20-09-2018 23:03

Dinamo Zabrzeb pokonało przed własną publicznością Fenerbahce 4:1 w pierwszej kolejce Ligi Europy. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Damian Kądzior. Mniej szczęścia miały zespoły innych Polaków.

Dinamo świetnie weszło w rozgrywki. Gospodarze zaprezentowali dziś ofensywny futbol, co przełożyło się na liczbę trafień. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka kilka razy przechodziła w polu karnym pomiędzy zawodnikami. Wreszcie uderzył ją Sunjic i otworzył wynik spotkania. W 27 minucie było już 2:0. Po długim przeżucie z głębi pola genialnie przyjął piłkę Gavranovic. Następnie mimo asysty obrońcy odegrał do Hajrovica, a ten po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Goście zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym autorstwa Neustadtera. W drugiej połowie strzelali również piłkarz Dinama. Najpierw wykorzystali błąd obrońców w którego efekcie piłkę do pustej bramki strzelił Hajrovic. Po godzinie gry wynik ustalił Olmo, po tym, jak akcję skrzydłem przeprowadził Stojanovic.

W starciu Ludogorca z Bayerem Leverkusen zobaczyliśmy Jacka Góralskiego. Polak pojawił się na boisku pod koniec spotkania, gdy wszystkie bramki zostały już zdobyte. Wcześniej udany start miała jego drużyna, która po trafieniach Keseru i Marcelinho prowadziła 2:0. Goście nie przejęli się jednak tym zbytnio i jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Po zmianie stron ruszyli do dalszego odrabiania strat i uczynili to z nawiązką. Najpierw stan spotkania wyrównał Thelin, a w 69 minucie po akcji Kohra i Havertza wynik został ustalony na 2:3 dla gości.

Porażka na początku rozgrywek przytrafiła się również drużynie Jakuba Rzeźniczaka. Polak wystąpił w podstawowym składzie Qarabachu, ale nie zdołał wraz z kolegami powstrzymać ofensywy Sportingu. Goście stracili dwie bramki. Pierwsza to akcja oskrzydlająca Naniego. Portugalczyk dograł wzdłuż pola karnego, a całą akcję zamknął Raphinha. W końcówce spotkania zdobywca pierwszego trafienia dograł do pozostawionego bez opieki w polu karnym Cabrala, a ten dokonał wyroku, umieszczając piłkę w siatce.