Piątek nie zatrzymuje się ani na moment. W Rzymie też strzelił, chociaż Genoa została rozbita!

Data dodania: 23-09-2018 19:59

Krzysztof Piątek rozegrał 4. mecz w Serie A i w każdym z nich trafiał do siatki. W sumie rewelacyjny na początku sezonu polski snajper ma na koncie już 5. goli we włoskiej elicie. Niedzielna bramka była jednak tylko na otarcie łez.

Piątek, którzy błyszczał skutecznością w sparingach Genoi, wysoką formę strzelecką przełożył też na mecze o stawkę. Najpierw wpakował 4 razy piłkę do bramki US Lecce w wygranym 4:0 spotkaniu Pucharu Włoch, a potem w lidze ustrzelił Empoli (gol i wygrana 2:1), Sassuolo (2 gole i porażka 3:5) oraz Bolognę (gol i wygrana 1:0). Teraz trafił przeciwko Lazio, ale Genoa w Rzymie poległa aż 1:4.

Polak, który zagrał całe spotkanie, pokonał golkipera Lazio w 46. minucie. Był to gol kontaktowy na 1:2 po bramkach Felipe Caicedo i Ciro Immobile, ale potem gospodarze cieszyli się jeszcze po strzałach Milinkovicia-Savicia i ustalającym wynik na 4:1 w 89. minucie Immobile.

Genoa po 4 meczach ma w Serie A 6 punktów i zajmuje 11. miejsce.