Arsenal rozjechał rewelację. W półfinale jest też inny angielski gigant. Na ostatniej prostej do Gdańska są też Hiszpanie i Włosi

Data dodania: 15-04-2021 21:59

Slavia Praga w Londynie zremisowała z Arsenalem w pierwszym meczu i miała wielkie nadzieje na rewanż, ale u siebie dała się szybko rozjechać Kanonierom. Oprócz Arsenalu w półfinale Ligi Europy zameldował się drugi przedstawiciel Premier League, czyli Manchester United. Awansowały ponadto Roma i Villarreal.

Arsenal po remisie u siebie ze Slavią mógł mieć obawy. Szybko jednak je rozwiał, łatwo rozprawiając się z dotychczasową rewelacją rozgrywek. Co prawda gol Smith Rowe'a z 14. minuty nie został uznany z powodu spalonego, ale potem już poszło. Goście w 6 minut strzelili 3 gole - do siatki trafili Pepe w 18., Lacazette z karnego w 21. i Saka w 24. minucie. Slavia z desek się już nie podniosła. W 77. minucie Czesi zainkasowali jeszcze cios od Lacazette'a i pożegnali się z Ligą Europy.

Edinson Cavani przypieczętował już w 8. minucie rewanżu z Granadą awans Manchesteru United, a w 90. minucie Vallejo golem samobójczym spowodował, że obie potyczki skończyły się porażkami Hiszpanów 0:2. Czerwone Diabły w sumie rozprawiły się z Granadą 4:0 w dwumeczu i mają coraz większe szanse na trofeum.

Zaliczkę z wyjazdu miał też Villarreal. W rewanżu w Hiszpanii Żółta Łódź Podwodna pokonała Dinamo Zagrzeb także u siebie. Już do przerwy po golach Alcacera z 36. minuty i Moreno z 43. minuty gospodarze prowadzili 2:0, a ostatecznie wygrali 2:1, bo honor Chorwatów w 74. minucie uratował Orsić.

Najwięcej emocji było w Rzymie. AS Roma wygrała w Amsterdamie z Ajaksem 2:1, ale w rewanżu w 49. minucie straciła gola po strzale wprowadzonego w przerwie Brobbey'a. Gdy w 56. minucie piłka znowu wpadła do bramki gospodarzy, goście zwariowali ze szczęścia. Niestety radość została zmącona, bowiem sędziowie uznali, że Dusan Tadić faulował przy strzale i gol nie został uznany. Zamiast 2:0 było nadal 1:0 i sprawa awansu była otwarta. W 72. minucie Roma zapewniła sobie trochę spokoju, bo do remisu doprowadził Edin Dżeko. Bramka Bośniaka oznaczała, że Ajax do awansu bez dogrywki potrzebował dwóch goli. Nie strzelił żadnego, Roma także, więc to Włosi awansowali do półfinału.

Półfinały Ligi Europy zostaną rozegrane 29 kwietnia i 6 maja. W pierwszym z tych terminów gospodarzami będą Villarreal i Manchester United, które podejmą odpowiednio Arsenal i AS Roma. Finał zaplanowano na 26 maja w Gdańsku.