Wilczek z 9. golem w sezonie, Kapustka z pierwszym. Osłodziły gorycz porażek (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2018 10:22

Kamil Wilczek po raz kolejny, a Bartosz Kapustka po raz pierwszy. W niedzielę dwaj Polacy strzelili gole dla swoich klubów - odpowiednio Broendby i Oud-Heverlee Leuven.

Bramki Polaków niewiele jednak dały. Broendby przegrało bowiem u siebie z AC Horsens 1:2, chociaż po golu Wilczka prowadziło od 15. minuty 1:0. Z kolei Oud-Heverlee Leuven przegrywało już 0:3, gdy Kapustka w 86. minucie zdobył honorową bramkę strzałem z rzutu karnego.

Wilczek ma na koncie 9 goli w tym sezonie, a przeciwko Horsens zagrał cały mecz. Jego Broendby w tabeli duńskiej ligi po 11 kolejkach jest dopiero na 7. miejscu. Oud-Heverlee Leuven Kapustki zajmuje 8. lokatę w II lidze belgijskiej, a Polak strzelił pierwszego gola w sezonie.