Leeds United lepsze od Hull City. Klich przyćmił Grosickiego asystą

Data dodania: 02-10-2018 23:08

W meczu Hull City z Kamilem Grosickim w składzie kontra Leeds United Mateusza Klicha górą były Pawie. Wygrały z Tygrysami na wyjeździe 1:0, a Klich zanotował asystę przy golu.

Obaj Polacy wyszli w pierwszym składzie. O ile w przypadku Klicha, który u Marcelo Bielscy stał się bardzo ważnym ogniwem zespołu, to normalne, o tyle Grosicki zanotował dopiero 4. mecz w tym sezonie. Na jego początku był regularnie pomijany.

Grosicki w starciu z Leeds biegał po boisku do 65. minuty. Został zmieniony, bo Nigel Adkins próbował ratować wynik. Roszady nic jednak nie dały i to United wygrali 1:0 po bramce Robersta z 51. minuty. Asystę zanotował - trzecią w sezonie - Mateusz Klich, który w 11 występach ma też na koncie 4 gole.

W tabeli Championship Leeds jest liderem z 22 punktami. Z kolei Hull ma zaledwie 8 "oczek" i plasuje się na 21. lokacie w 24-zespołowej lidze.

Październik miesiącem prawdy dla Valverde. Barcelona według dziennikarzy ma już sensacyjnego kandydata na nowego trenera