Milan i Arsenal oraz Chelsea znowu wygrały w Lidze Europy. Dudelange postawiło się w Andaluzji, ale ostatecznie poległo

Data dodania: 04-10-2018 21:58

AC Milan i Arsenal nie zawiodły swoich kibiców w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Po niesamowitej końcówce wygrał Sporting Lizbona, a drugiej porażki doznało Dudelange, czyli pogromca Legii Warszawa. Męczyła się z Węgrami Chelsea, ale gol Alvaro Moraty dał The Blues zwycięstwo i londyńczycy też mają 6 punktów. Gola dla PAOK Saloniki strzelił Aleksandr Prijović.

Arsenal wybrał się do Azerbejdżanu, gdzie spotkał się z Karabachem. Co ciekawe to ekipa Jakuba Rzeźniczaka grała niedawno w Lidze Mistrzów, a Kanonierów nie ma w tych rozgrywkach już drugi rok z rzędu. Na boisku nie było jednak widać tej różnicy, a wyraźną przewagę gości z Premier League. Arsenal wygrał dość łatwo 3:0, a na pewno pomogła mu w tym szybko zdobyta bramka przez Sokratisa w 4. minucie. Jakub Rzeźniczak zagrał 90 minut w barwach Karabachu na środku obrony.

W drugim meczu tej grupy Sporting przegrywał do doliczonego czasu gry na Ukrainie. Gdy Worskła liczyła na pierwsze 3 punkty - w 1. kolejce przegrała z Arsenalem - Lwy z Lizbony niespodziewanie dwa razy ugryzły boleśnie i po golach Montero oraz Cabrala wyszarpały zwycięstwo.

Wcale nie za spokojnie drugi mecz wygrał Milan. Olympiakos Pireus do przerwy prowadził na San Siro, ale między 70. a 79. minutą Milan prowadzony przez Cutrone (dwa gole) i Calhanoglu (dwie asysty) odwrócił losy spotkania. Rossoneri mają więc już 6 punktów, bo wcześniej ograli Dudelange. Pogromca Legii z eliminacji tym razem wybrał się do Andaluzji i przegrał z Betisem Sewilla 0:3. Luksemburczycy wytrzymali przy 0:0 do 56. minuty, a potem dali się jeszcze trafić dwukrotnie w ostatnich 10 minutach.

6 punktów ma Dinamo Zagrzeb. Chorwaci prowadzenie przez Nenada Bjelicę ograli Anderlecht na wyjeździe. Damian Kądzior nie pojawił się na boisku w barwach gości. Tylko do przerwy grał były zawodnik Lecha Poznań Emir Dilaver, a w Fiołkach w 89. minucie pojawił się na boisku Ryota Morioka, były zawodnik Śląska Wrocław.

Dobry dzień miały zespoły spod znaku Red Bulla, które rywalizują w jednej grupie. Jedenastka z Salzburga pokonała Celtic, chociaż w 2. minucie straciła gola. Z kolei team z Lipska wygrał, także 3:1, w Trondheim z Rosenborgiem.

Z Polaków w barwach Girondins Bordeaux nie zagrał kontuzjowany Igor Lewczuk - porażka 1:2 z Kopenhagą, a Jacek Góralski i Jakub Świerczok weszli na boisko przy stanie 0:0 w 70. minucie - ich Łudogorec Razgrad po golu z 84. minuty przegrał na wyjeździe z FC Zurich.

Chelsea męczyła się z MOL Vidi. Węgrzy trzymali się na Stamford Bridge do 70. minuty, gdy stracili jedynego gola spotkania po uderzeniu Alvaro Moraty. W tej samej grupie PAOK, który najpierw uległ Chelsea, pokonał pewnie BATE Borysów. Strzelił na Białorusi 4 gole, a wynik otworzył Aleksandr Prijović, były napastnik Legii.

Dwa razy z Villarreal przegrywał u siebie Spartak Moskwa. Potem Rosjanie trafili jednak na 3:2 i wydawało się, że wygrają. W 6. minucie doliczonego czasu gry bramkę z rzutu karnego dla Żółtej Łodzi Podwodnej strzelił Santi Cazorla i uratował remis Hiszpanom. Spartak i Villarreal mają odpowiednio punkt i dwa na kontach, a liderem są Glasgow Rangers, którzy w czwartek pobili Rapid Wiedeń, a dwa gole strzelił Morelos.

Villarreal zremisował w Rosji, a Sevilla FC przegrała z FK Krasnodar. Goście z Andaluzji prowadzili do przerwy, ale w II połowie dali się zaskoczyć i po dwóch kolejkach to Rosjanie są liderem z kompletem punktów.

2:0 na Cyprze prowadził Olympique Marsylia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak remisem, bo Francuzi stracili gola na 2:2 w 91. minucie.

Red Bull Salzburg - Celtic Glasgow 3:1
Dabbur 55, 73 k., Minamino 61 - Edouard 2; czerwona kartka: Forrest z Celtiku w 72. minucie

Rosenborg Trondheim - RB Lipsk 1:3
Jebali 79 - Augustin 12, Konate 54, Cunha 61

***

Grupa C

Girondins Bordeaux - FC Kopenhaga 1:2
Sanhkare 84 - Sotiriou 42, Skov 90+2; czerwona kartka: Zeca z Kopenhagi w 90+4. minucie
45+4. minucie rzutu karnego dla Bordeaux nie wykrorzystał Kamano;

Zenit Sankt Petersburg - Slavia Praga 1:0
Kokorin 80

***

Grupa D

Anderlecht Bruksela - Dinamo Zagrzeb 0:2
Hajrović 19 k., Gojak 68; czerwone kartki: Vranjes z Anderlechtu w 46. minucie i Theophile-Catherine z Dinama w 90+3. minucie

Spartak Moskwa - Villareal CF 3:3
Ze Luis 34 k., 82, Melgarejo 85 - Ekambi 13, Fornals 49, Cazorla 90+6 k.

***

GRUPA H

Eintracht Frankfurt - Lazio Rzym 4:1
Da Costa 4, 90+2, Kostić 28, Jović 52 - Parolo 23; czerwone kartki: Basta w 45+3. minucie oraz Correa w 59. minucie (obaj z Lazio)

Standard Liege - Akhisar Belediye 2:1
Emond 17, Djenepo 40 - Ayik 32; czerwona kartka: Yumlu w 82. minucie z Akhisar Belediye