4 gole w 13 minut i wywalczony rzut karny! Show Mbappe w hicie Ligue 1

Data dodania: 07-10-2018 23:05

Kylian Mbappe pokazał wielką klasę w meczu PSG - Olympique Lyon. Nadal zaledwie 19-letni napastnik w 13 minut II połowy strzelił 4 gole i poprowadził mistrza do efektowej wygranej. W pierwszej połowie więcej było natomiast czerwonych kartek niż goli, chociaż i ten padł przy dużym udziale Mbappe.

Już w 9. minucie Mbappe ruszył do długiego podania i wpadł za piłką w pole karne. Próbował ją opanować, ale został powalony przez bramkarza gości. Po chwili Anthony Lopes musiał stanąć do pojedynku z Neymarem, który ustawił piłkę 11 metrów od bramki. Nie odkupił swoich win, więc PSG prowadził 1:0.

Paryżanie, którzy wcześniej wygrali wszystkie 8 ligowych spotkań, prowadzili i kontrolowali mecz, ale w 32. minucie bardzo ostry faul popełnił Kimpembe. Sędzia skorzystał z powtórki video i nie miał wątpliwości, gdy wyciągał czerwoną kartkę. Wydawało się, że przed Lyonem otwiera się wielka szansa, ale w doliczonym czasie gry los Kimpembe podzielił Tousart. Piłkarz gości zarobił drugą żółtą kartkę, przerywając kontrę zaczynaną przez Mbappe, i wyleciał z boiska.

Po przerwie grano więc 10 na 10, a dużo miejsca miał Mbappe i korzystał. W 61. minucie przejął piłkę w polu karnym i trafił do siatki z 11 metrów od słupka. 5 minut później wbił piłkę do pustej bramki wślizgiem z kilku metrów. W 69. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Lopesem po genialnym podaniu od Neymara, a strzelanie zakończył w 74. minucie, gdy z kilku metrów wbił piłkę do bramki po małym zamieszaniu w polu karnym.

Mbappe zdobył 4 bramki i wśród strzelców dogonił liderującego Neymara. Oba asy PSG mają po 8 trafień. 9, ale zwycięstw ma cały zespół i po 9 kolejkach może pochwalić się kompletem punktów. Walka o tytuł mistrza Francji istnieje tylko w teorii, bo PSG już teraz wyprzedza drugie Lille o 8 punktów.