Trafienie Piątka i efektowne uderzenie Błaszczykowskiego to za mało na Portugalię!

Data dodania: 11-10-2018 22:39

Polska przegrała przed własną publicznością z Portugalią 2:3 w 3 kolejce Ligi Narodów. Bramki dla "Biało-Czerwonych" zdobyli Krzysztof Piątek i Jakub Błaszczykowski.

Na początku spotkania Rui dograł z narożnika, ale strzał z pięciu metrów był niecelny. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Chwilę po upływie kwadransa Polacy objęli prowadzenie. Wtedy zobaczyliśmy dośrodkowanie Kurzawy w pole karne z rzutu rożnego. Ostatnim z zawodników w jedenastce był Piątek, który przeskoczył rywala i strzałem głową trafił do siatki. Niestety goście wyrównali jeszcze przed przerwą. Cancelo uruchomił na skrzydle Pizziego. Ten wpadł w pole karne i dograł przed bramkę. Andre Silva miał przed sobą tylko Fabiańskiego i strzałem z bliska doprowadził do wyrównania. W 42 minucie samobójcze trafienie zanotował Kamil Glik. Najpierw doskonałe podanie z własnej połowy dotarło do Rafy. Ten przyjęciem minął Fabiańskiego. Glik rozpaczliwie interweniował, wybijając piłkę spod nóg rywala. Zrobił to jednak tak nieszczęśliwie, że trafił do własnej bramki.

Chwilę po zmianie stron było już 1:3. Po szybkiej kontrze piłka trafiła do B. Silvy, który złamał do środka, minął trzech Polaków i oddał strzał. Fabiański nie sięgnął futbolówki, a ta wpadła do siatki tuż przy słupku. Po godzinie gry trener Brzęczek wprowadził dwóch skrzydłowych: Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego. Po ich akcji złapaliśmy kontakt z rywalem. Grosicki zabrał się skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Lewandowski nie trafił w piłkę, ale Błaszczykowski strzałem z powietrza zza pola karnego dał nadzieję polskim kibicom. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska sam na sam z bramkarzem wyszedł Renato Sanchez, ale piłkę z linii bramkowej wybił wracający Kędziora.

POLSKA - PORTUGALIA 2:3
Piątek 18, Błaszczykowski 77 - Silva An. 31, Glik 43 (sam.) Silva B. 52
Polska: 22. Łukasz Fabiański - 18. Bartosz Bereszyński (46, 4. Tomasz Kędziora), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 3. Artur Jędrzejczyk - 14. Mateusz Klich (63, 16. Jakub Błaszczykowski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 21. Rafał Kurzawa (64, 11. Kamil Grosicki) - 23. Krzysztof Piątek, 9. Robert Lewandowski.
Portugalia: 1. Rui Patrício - 2. João Cancelo, 3. Pepe, 6. Rúben Dias, 19. Mário Rui - 18. Rúben Neves, 20. Pizzi (75, 8. Renato Sanches), 14. William Carvalho - 10. Bernardo Silva (90, 16. Bruno Fernandes), 11. André Silva, 17. Rafa Silva (85, 13. Danilo Pereira).
Żółte kartki: Klich, Krychowiak - André Silva, William Carvalho, Pepe, Bernardo Silva.
Sędziował: Carlos del Cerro Grande
Widzów: 48 783