Gol przewrotką byłby na wagę trzech punktów z liderem, gdyby nie karny w 90. minucie!

Data dodania: 24-10-2018 19:38

Raków Częstochowa był o krok od pierwszej domowej porażki w tym sezonie u siebie. W meczu na szczycie Fortuna I ligi uratował remis po rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Na 4. lokatę wskoczyła Puszcza Niepołomice, która pokonała wicelidera, czyli Sandecję Nowy Sącz.

We wtorek i w środę zespoły Fortuna I ligi rozegrały zaległe spotkania 14. kolejki. Liderujący w tabeli Raków podejmował rewelacyjnego beniaminka, czyli Łódzki Klub Sportowy. I od 14. minuty to goście prowadzili pod Jasną Górą, a efektownego gola przewrotką strzelił Rafał Kujawa.

Częstochowianie do remisu nie potrafili doprowadzić aż do doliczonego czasu gry, chociaż szczególnie w ostatnim kwadransie zamykali ekipę Kazimierza Moskala na jej połowie. Dopiero jednak tuż przed końcowym gwizdkiem zdołali uratować punkt. Zdaniem sędziego Jan Sobociński sfaulował w polu karnym Andrzeja Niewulisa i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Arkadiusz Kasperkiewicz i skończyło się 1:1.

RAKÓW CZĘSTOCHOW - ŁKS ŁÓDŹ 1:1
Arkadiusz Kasperkiewicz 90 k. - Rafał Kujawa 14
Raków: 1. Michał Gliwa - 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis, 14. Kamil Kościelny (82. 2. Tomáš Petrášek) - 13. Piotr Malinowski, 19. Marcin Listkowski, 17. Petr Schwarz (46. 8. Adam Radwański), 30. Miłosz Szczepański, 9. Maciej Domański, 25. Karol Mondek (71. 23. Patryk Kun) - 32. Szymon Lewicki
ŁKS: 25. Michał Kołba - 21. Jan Grzesik, 24. Kamil Juraszek, 2. Jan Sobociński, 4. Artur Bogusz - 6. Maciej Wolski (90. 29. Maksymilian Rozwandowicz), 14. Lukáš Bielák, 28. Łukasz Piątek, 9. Wojciech Łuczak (70. 23. Bartłomiej Kalinkowski), 18. Piotr Pyrdoł - 88. Rafał Kujawa (81. 10. Jewhen Radionow)
Żółte kartki: Niewulis - Grzesik, Kujawa, Bielák, Wolski
Czerwona kartka: Lukáš Bielák (90. minuta, ŁKS, za drugą żółtą)

Po tym remisie Raków z 30 punktami jest liderem po 15 kolejkach. Wyprzedza o 3 pukty Sandecję i o 5 właśnie ŁKS.

Wspomniana Sandecja w środę przegrała z 4. teraz w tabeli Puszczą. W Niepołomicach spadkowicz z Lotto Ekstraklasy poległ 0:1, a jedynego gola strzelił Hubert Tomalski. Puszcza do tej pory w tym sezonie 3 razy u siebie wygrała i 3 razy przegrała. Teraz po stronie zwycięstw widnieje już cyfra 4.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - SANDECJA NOWY SĄCZ 1:0
Hubert Tomalski 21
Puszcza: 99. Miłosz Mleczko - 4. Patryk Fryc, 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 21. Łukasz Furtak - 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik (81. 8. Longinus Uwakwe), 10. Hubert Tomalski (88. 28. Michał Mikołajczyk), 9. Krzysztof Drzazga (80. 25. Wiktor Żytek) - 19. Marcin Orłowski
Sandecja: 88. Marek Kozioł - 17. Adrian Basta (86. 37. Bartłomiej Dudzic), 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko - 27. Damian Chmiel, 33. Bartłomiej Kasprzak, 7. Grzegorz Baran (83. 91. Mateusz Klichowicz), 8. Maciej Małkowski, 55. Hubert Maślanka - 10. Dawid Flaszka (75. 21. Dawit Manojan), 24. Mariusz Gabrych
Żółte kartki: Tomalski, Fryc, Orłowski - Maślanka, Małkowski.

Futbol.pl, źr. foto: Raków Częstochowa