Arsenal wygrywa starcie z Benficą o pierwsze miejsce w grupie Ligi Europy!

Data dodania: 25-10-2018 20:44

Za nami pierwsze spotkania trzeciej kolejki Ligi Europy. W najciekawszych starciach Arsenal pokonał Sporting 1:0, Real Betis okazał się lepszy od AC Milanu, a podziałem punktów zakończyło się starcie Anderlechtu z Fenerbahce.

W grupie E zdecydowanymi faworytami do wyjścia z grupy są Sporting i Arsenal. Obie ekipy do tej pory miały komplet punktów pokonując Vorskle i Quarabag. Dziś w bezpośrednim starciu o jedną bramkę mimo gry na wyjeździe okazał się angielski zespół. Decydująca o losach spotkania była sytuacja z 77 minuty. W końcówce Welbeck odebrał piłkę Coatesowi i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Łatwo wpakował piłkę do siatki, oddając strzał między nogami Ribeiro.

Bardzo słabo rozgrywki rozpoczął Anderlecht Bruksela. Po dwóch porażkach był na przysłowiowym musiku w starciu z Fenerbahce. Spotkanie zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy. W 34 minucie Kums pomknął prawą stroną boiska i wbiegł przed pole karne. Tam zagrał prostopadle do Bakkaliego, a ten skutecznie wykończył akcję. Ten sam zawodnik trafił również po przerwie. Tym razem po indywidualnej akcji ściął do środka i uderzył idealnie po długim słupku. Chwilę później mieliśmy bramkę kontaktową. Po fatalnym zagraniu jednego z pomocników gospodarzy, sam na sam z bramkarzem wyszedł Frey i wykorzystał błąd rywali. Wynik na 2:2 ustalił Kaldirim, po tym, jak zabawił się z obrońcami w polu karnym i spokojnie umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Prestiżowe zwycięstwo na wyjeździe z AC Milanem odniósł Real Betis. Goście objęli prowadzenie po dwóch kwadransach. Przewagę na lewym skrzydle zrobił Lo Celso. Po ograniu rywala podał w pole karne do idealnie wbiegającego Sanabri, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron Lo Celso popisał się przepięknym strzałem z dalszej odległości, a piłka zmierzyła w samo okienko bramki. Gospodarzy stać było dziś jedynie na bramkę kontaktową. W 83 minucie Castillejo wystawił piłkę w polu karnym Cutrone. Ten wygrał pojedynek z obrońcą i pokonał bramkarza gości.