Chelsea idzie jak burza w Lidze Europy. Hat-trick pomocnika The Blues. Hiszpańskie pogromy!

Data dodania: 25-10-2018 23:11

Bardzo poważnie traktuje rozgrywki Ligi Europy londyńska Chelsea. The Blues wygrali trzecie spotkania i z kompletem punktów są liderem grupy L. Popisały się też hiszpańskie zespoły. Villarreal wygrał 5:0, a Sevilla 6:0.

Chelsea w 3. kolejce pokonała BATE Borysów, a bohaterem na Stamford Bridge był Ruben Loftus-Cheek. 22-letni pomocnik strzelił wszystkie trzy gole dla The Blues, a gospodarze wygrali 3:1. Bramkarz BATE skapitulował po strzałach Loftus-Cheeka w 2., 8. i 54. minucie. Białorusini gola strzelili dopiero w 80. minucie.

Chelsea ma 9 punktów na półmetku i straciła tylko jednego gola. Komplet "oczek" w całej stawce Ligi Europy wywalczyły jeszcze tylko FC Zurich, Red Bull Salzburg, Dinamo Zagrzeb i Arsenal oraz Eintracht Frankfurt.

6 goli strzeliła Sevilla, która ograła turecki Akhisar Belediye. Już po 9 minutach było 2:0 po golach Mesy i Sarabii. Na 3:0 samobójczym trafieniem podwyższył Lukac, a po przerwie bramki zdobyli Muriel, Promes i Mercado. Wpisali się na listę strzelców odpowiednio w 50., 60. i 67. minucie. W grupie J, w której gra andaluzyjski zespół na półmetku Sevilla, FK Krasnodar i Standar Liege mają po 6 punktów.

5:0 wygrał natomiast Villarreal. ,,Żółta Łódź Podwodna" pokonała Rapid Wiedeń po golach Fornalsa (26. minuta), Ekambiego (30. minuta), samobójczym Baraca (45. minuta), Raby (63. minuta) oraz Moreno (85. minuta). Villarreal po dwóch remisach i zwycięstwie jest liderem grupy G, a 5 punktów mają też Rangers FC, którzy w czwartek zremisowali ze Spartakiem Moskwa.

Tylko punkt ma Olympique Marsylia, który w tabeli ustępuje Eintrachtowi Frankfurt (9 punktów) i Lazio Rzym (6 punktów), z którym przegrał w czwartek. Włosi na Stade Velodrome wygrali 3:1 po golach Wallace'a, Caicedo i Marusicia. Dwie asysty zaliczył Ciro Immobile.

Niespodziewanej porażki doznał PAOK Saloniki. Ekipa z Aleksandarem Prijoviciem w składzie uległa u siebie węgierskiemu MOL Vidi i za plecami liderującej z kompletem punktów są trzy ekipy - także BATE Borysów - z 3 "oczkami" na kontach.