Polskie gole w Lidze Europy. Piękne trafienie Tomasza Kędziory i premierowy gol Jakuba Piotrowskiego

Data dodania: 25-10-2018 23:25

Tomasz Kędziora zdobył bramkę dla Dynama Kijów w meczu 3. kolejki Ligi Europy ze Stade Rennes. Polak strzelił we Francji pięknego gola! Piłkę do siatki posłał też Jakub Piotrowski, który w Stambule pokonał Lorisa Kariusa, a KRC Genk pokonał 4:2 Besiktas.

Kędziora w 21. minucie spotkania oddał świetny stzał zza pola karnego. Obrońca przymierzył świetnie i Dynamo prowadziło ze Stade Rennes na wyjeździe 1:0.

Gospodarze wyrównali w 41. minucie, gdy po strzale Clementa Greniera nie popisał się Denys Bojko. Ostatecznie to jednak Dynamo zgarnęło komplet punktów, bo w 89. minucie Witalij Bujalski trafił na 2:1!

W tabeli grupy K Dynamo jest na 2. miejscu z 5 punktami, a tyle samo "oczek" ma liderujący FK Astana. Stade Rennes wywalczył 3 punkty, a FK Jablonec 2.

Gola strzelił też Jakub Piotrowski. Polak zaczął mecz wyjazdowy z Besiktasem na ławce rezerwowych KRC Genk. Belgowie byli nadal wściekli po porażce z Sarpsborgiem w 2. kolejce i ruszyli na Turków. Prowadzenie w Stambule dał im Samata w 23. minucie, a ten sam piłkarz w 70. minucie podwyższył na 2:0. 4 minuty Vagner Love zdobył bramkę kontaktową, lecz w 81. minucie Ndongal trafił na 3:1, a 2 minuty później premierowego gola w barwach Genk strzelił Piotrowski, przymierzając precyzyjnie głową. Bramka Vagnera Love z 86. minuty dała Besiktasowi jedynie zmniejszego rozmiarów porażki na 2:4.

W tabeli grupy I Besiktas niespodziewanie jest na ostatnim miejscu z 3. punktami. Po 4 "oczka" mają Malmoe FF i Sarpsborg, a Genk z 6 zajmuje pozycję lidera.

Arsenal wygrywa starcie z Benficą o pierwsze miejsce w grupie Ligi Europy!

Jose Mourinho nie odpuści! Młoda gwiazda Borussii Dortmund w Manchesterze United?