Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski w sezonie 2020/21(VIDEO)

Data dodania: 02-05-2021 17:57

W finale Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa pokonał 2:1 Arkę Gdynia. Na listę strzelców w zespole Marka Papszuna wpisali się Ivi Lopez oraz David Tijanić, a w ekipie z Gdyni gola zdobuł Mateusz Żebrowski.

Do przerwy był bezbramkowy remis, ale obie drużyny miały sporo szans na zdobycie bramki. Brakowało tylko skuteczności. Po przerwie mecz zrobił się bardzo dynamiczny. W 48. minucie Raków domagał się rzutu karnego. Strzał Iviego Lopeza w polu karnym ręką zablokował zablokował Michał Marcjanik, ale sędzia Paweł Gil po sprawdzeniu VAR-u uznał, że strzał Hiszpana był za mocny i zawodnik Arki Gdynia nie mógł nic zrobić. Jedenastki ostatecznie nie podyktował.

W 57. minucie zespół Dariusza Marca wyszedł na prowadzenie za sprawą Mateusza Żebrowskiego. Pomocnik "Arkowców" chciał dośrodkować, ale z dośrodkowania wyszedł strzał, który zaskoczył bramkarza Dominika Holca.

W 81. minucie do wyrównania doprowadził Lopez. Hiszpański napastnik bardzo mocnym strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans Kacprowi Krzepiszowi. W 89. minucie Lopez zgarnął piłkę jednemu z zawodników Arki, pobiegł pod pole karne i podał do Daniela Szelągowskiego, a ten podał jeszcze do środka, a tam akcję wykończył David Tijanić. Wynik się nie zmienił i ekipa Marka Papszuna zgarnęła Puchar Polski w sezonie 2020/21.