Sędzia i VAR - Legia 2:0, ale mistrzowie Polski wyrwali awans do 1/8 finału Pucharu Polski

Data dodania: 30-10-2018 23:38

Sędzia główny Tomasz Musiał oraz arbiter VAR Jarosław Przybył dali popis w meczu Pucharu Polski pomiędzy Piastem Gliwice i Legią Warszawa. W dogrywce po analizie video cofnęli karnego gościom oraz anulowali gola. Ostatecznie to i tak jednak Legia cieszyła się z awansu, który w dogrywce wymknął się jej w ostatniej chwili, ale po karnych do niej wrócił.

To nie było wielkie w Gliwicach. Przez 90 minut z boiska wiało raczej nudą, ale w dogrywce emocji było aż nadmiar. Przyczynili się do tego mocno sędziowie. Tomasz Musiał na murawie i Jarosław Przybył przy systemie VAR.

Zaczęło się w 101. minucie. Wówczas Kucharczyk wpadł w pole karne, piłka uciekła mu trochę, ale legionista ją dogonił i wtedy w jego nogi wślizgiem wjechał bramkarz Piasta. Plach powalił Kucharczyka na murawę, a sędzia Musiał odgwizdał karnego. Wydawało się, że to decyzja, której na powtórkach nie będzie musiał potwierdzać, a jednak się zdecydował. I po chwili karnego anulował, chociaż wydaje się, że popełnił błąd. Kilka chwil później Legia zaatakowała ponownie i miała rzut wolny przed polem karnym. Do piłki podszedł Carlitos i uderzył. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i... spadła na murawę. Za linią bramkową, minimalnie, ale jednak za. Musiał ruszył do VAR. Obejrzał jakąś powtórkę i ocenił, że piłka była styczna z linią. Gola nie uznał.

Legia w tym okresie grała lepiej i udowodniła swoją przewagę w 111. minucie. Antolić świetnie podał do Carlitosa, ten wyszedł sam na sam z Plachem i nie zmarnował szansy. W Gliwicach mogli jeszcze liczyć na Musiała, że ten dopatrzy się spalonego, ale tym razem gola uznać musiał. I gdy wydawało się, że Legia dowiezie wygraną i awans, bezsensownie zachował się Kucharczyk, który wysoką piłkę po długim zagraniu próbował wybijać w powietrzu... piętą. Nie trafił i gospodarze po chwili mieli rzut rożny. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się wychowanek Legii Patryk Sokołowski i w 119. minucie wyrównał.

Do rozstrzygnięcia kwestii awansu potrzebne były rzuty karne. W nich zimną krew zachowali legioniści. Najpierw świetnie Koruna zatrzymał Majecki, a potem Sokołowski trafił w poprzeczkę. Goście strzelali bezbłędnie, a wszystko zakończył Sandro Kulenović.

Legia wygrała hit 1/16 finału i awansowała do kolejnej rundy.